NEZADRŽIVI 'VUKOVI'

Cibona se i iz Šibenika vraća s punim plijenom

17.04.2012 u 22:21

U utakmici devetog kola A-1 Lige za prvaka Cibona je ostvarila novu pobjedu. Vukovi su u Šibeniku bili bolji od Jollyja 111:74

U prvih pet minuta Cibosi su već počeli odmicati domaćinima (7:14) s tim da je, od tih 14 poena Cibone, čak njih 12 postigao, očito raspoloženi, Antwain Barbour. Na kraju prve četvrtine Barbour je već bio na 17 poena, a Vukovi na +18 (14:32). Na poluvremenu su dečki Jasmina Repeše domaćine ostavili na 20 poena zaostatka (39:59), a onda su prednost još povećavali. Nakon tri četvrtine bilo je 59:83, a pet minuta prije kraja 67:97. Na kraju su šuterski raspoloženi Cibosi otišli preko stotke i uvjerljivo pobijedili rezultatom 111:74.

Nakon utakmice trener Vukova Jasmin Repeša rekao je: 'Čestitao bih domaćinima što su vratili košarku u Šibenik. Ušli su lagano u Ligu za prvaka gdje i pripadaju. Možda smo mi bili pretežak suparnik. Ja inzistiram na koncentraciji svih 40 minuta i danas smo to dobro radili. Zanima me kako ćemo izgledati u petak u susretu s Cedevitom jer to će nam pokazati gdje smo u ovom trenutku i jesmo li spremni za borbu za prvaka'.

U redovima Cibone danas čak šestorica s dvoznamenkastim brojem poena: Barbor (17), Rozić (17), Rudež (16), Zubčić (15), Kus (14) i Marčinković (13).

Kod domaćina je najbolji, s 24 postignuta poena bio Ronald Ross. Slijede Mate Mrva s 20 i Luka Katura s 13 koševa.

U sljedećem kolu Cibonu čeka gradski derbi. Već u petak, 20. travnja, u goste pod Toranj stiže Cedevita.

KK Jolly Jadranska banka Šibenik – KK Cibona 74:111 (14:32, 25:27, 20:24, 15:28)

KK Cibona: Kus 14, Suton 2, Zubčić 15, Barbour 17, Rudež 16, Marčinković 13, Rozić 17, Hampl 0, Žižić 0, El-Amin 5, Wright 6, Kovačević 6.

KK Jolly JBŠ: Josipović 4, Petani 0, Katura 13, Vlaić 0, Vrlika 0, Mrva 20, Puljko 3, Salamun 0, Vrsaljko 3, Gabrić 7, Ross 24.

Dodajmo još kako se Zagreb pak poigravao sa Zabokom (96:58) pri čemu je Dario Šarić po prvi puta u karijeri odigrao svih 40 seniorskih minuta i upisao 19 koševa, 17 skokova i 3 asistencije. Visoki Robert Rikić (217 cm) zabio je 14, a playmaker Mavra 9 koševa. Pobijedivši Split (78:69), Zadar se vratio u igru za plasman u doigravanje.