KAKAV DAN 'VUKOVA'

Cibona razvalila Cedevitu i izborila majstoricu

22.05.2011 u 22:22

Nakon što su u prvom susretu u Sutinskim vrelima izgubili s tijesnih 72:75, 'vukovi' su u Draženovu domu očitali pravu malu košarkašku lekciju Cedeviti i pobijedili s uvjerljivh 107:88

Košarkaši Cibone furioznom su utakmicom razbili Cedevitu 107:88 te izjednačili na 1:1 u polufinalu prvenstva Hrvatske. Nakon što su u prvom susretu u Sutinskim vrelima izgubili s tijesnih 72:75, 'vukovi' su u Draženovu domu očitali pravu malu košarkašku lekciju Cedeviti.

Već nakon prvih 10 minuta vodili su 12 razlike, zabivši čak 33 koša u prvoj dionici utakmice. A ako je trener Cedevite Aco Petrović mislio da je to loše, na poluvremenu je sigurno čupao kosu jer su domaćini vodili s nevjerojatnih plus 30 (61:31)!

Očito je na odmoru pala i bukvica jer su košarkaši Cedevite krenuli serijom 7:0 u nastavku, no njihov je uzlet bio kratkoga daha, jer je Cibona lako održavala visoku prednost. Ipak, sredinom posljednje četvrtine, gosti su došli na pristojnih 14 koševa zaostatka, no ubrzo su cibosu ubacili u višu brzinu i vratili na 20 koševa razlike. Na kraju je završilo plus 19.

Najbolji u redovima momčadi Joke Vrankovića bio je Bojan Bogdanović s 29 koševa, no još su četvorica njegovih suigrača bila dvoznamenkastog učinka: Rozić je zabio 19, Zubčić 16, Vrbanc 15, a Radošević 11. Kod indisponiranih gostiju prvi strijelac bio je Hrvoje Kovačević s 22 ubačaja, a Draper je ubacio samo osam koševa uz šut 20 posto.

Treća utakmica polufinala igra se u srijedu u Sutinskim vrelima.