NLB LIGA - 15. KOLO

Cibona protiv Partizana učvrstila jedinicu

10.01.2010 u 17:50

Košarkaši Cibone uspjeli su u derbiju 15. kola NLB lige svladati beogradski Partizan 69:59 (25:18, 11:15, 13:16, 20:10) i učvrstiti vodeću poziciju na tablici regionalne lige. Nažalost, pobjedu je pokvarila ozljeda kapetana Rozića, koji je u 35. minuti krivo doskočio te uz pomoć suigrača odšepao na klupu

U zanimljivoj, borbenoj i na kraju sretnoj utakmici, Cibona je svladala Partizan sa 69:59. Ključna dionica utakmice bila je posljednja četvrtina, na početku koje su momčadi bile izjednačene 49:49. No Perasovićeva je momčad u tih deset minuta uspjela povezati četiri trice i razbiti goste iz Beograda.

Početak utakmice sugerirao je izjednačenu utakmicu, jer obje su momčadi igrale čvrsto, bez grešaka, a i rezultat je u tom fazi bio izjednačen (9:9). No razigrao se Marko Tomas i 'cibosi' su serijom 7:0 otišli na 16:9, a poslije i na 25:13. Izgledalo je da će Perasovićeva momčad imati lagan posao, ali gosti iz Beograda uspjeli su se vratiti u utakmicu i već do kraja prve četvrtine stići na podnošljivih 'minus 7' (25:18).

U drugoj i trećoj četvrtini gosti su uspjeli još više pritisnuti hrvatskog prvaka i korak po korak smanjivali su prednost. Početkom posljednje dionice, gosti su čak stigli u vodstvo (49:51 i 52:53), ali uspjeli su 'vukovi' naštimati ruku i s četiri uzastopne trice otići do velikih 'plus 12' (65:53) i riješiti pitanje pobjednika.

U svakom slučaju, Ciboni je ova pobjeda izuzetno trebala, ne toliko zbog regionalne lige koliko zbog euroligaškog dvoboja s ASVEL-om, u kojem će rješavati svoj plasman među 16 najboljih europskih momčadi. No, u taj dvoboj Cibona će vjerojatno ući bez kapetana Rozića, koji se u 35. minuti pri doskoku ozlijedio a onda i na štakama izašao iz svlačionice.

Kod Cibone najbolji su bili Marko Tomas (24) i Lukša Andrić (16), a Beograđane je predvodio Roberts (16). Cibona se učvrstila na čelu lige s omjerom od 13 pobjeda i dva poraza, dok je Partizan drugi sa 10:5.