POBJEDA HIMKIJA

Cibona opet dopustila preokret

28.01.2010 u 19:43

Zagrebačka Cibona poražena je u prvom kolu drugog kruga Eurolige na gostujućem parketu u Moskvi. Himki je bio uspješniji i pobijedio s uvjerljivih 83:70

Cibona je porazom od Himkija u predgrađu Moskve otvorila svoj nastup u top 16 Eurolige. Nažalost, kao i toliko puta ove sezone, igrači Velimira Perasovića dobro su krenuli, a onda dopustili veliki preokret i izgubili bodove. Nakon izjednačene prve četvrtine (17:17), u narednih 10 minuta Zagrepčani su odigrali vrlo dobro, vodili i sa 10 koševa razlike (32:22), no u drugom dijelu su ponovno potonuli.

Na otvaranju posljednje dionice 'vukovi' su imali vodstvo od četiri razlike (56:52), no Rusi tada čine preokret serijom 15:3 i dolaze do osam koševa viška (67:59), što su mirno sačuvali do konca utakmice. Najefikasniji igrači u pobjedničkim redovima bili su Kelly Mccarty sa 17 koševa i 4 skoka i Robertas Javtokas sa 17 koševa i 9 skokova. Cibonu su predvodili Marko Tomas sa 17 koševa, 6 skokova i 4 asistencije, Jamont Gordon je dodao 13, a Bojan Bogdanović 12 koševa.