CEDEVITA PONOVNO PALA

Cibona novom pobjedom na korak do naslova

29.05.2012 u 21:55

Košarkaši Cibone nakon pobjede u drugoj utakmici finalne serije prvenstva Hrvatske nad Cedevitom došli su na korak do osvajanja naslova prvaka. 'Vukovi' su u Domu sportova svladali Cedevitu 82:64

Nakon dugo vremena u finalu košarkaškog prvenstva Hrvatske tražila se karta više. U krcatoj maloj dvorani Doma sportova natiskalo se tri i pol tisuće ljudi tako da je policija nedugo nakon početka utakmice zatvorila sva vrata.

Koliko je Cibona još uvijek popularna govori i podatak kako su njeni navijači, popularni Smogovci, potpuno nadglasali Fakine.

I u takvoj atmosferi, ali i samopouzdanjem dobivenim nakon pobjede u prvoj utakmici košarkaši Cibone su i u drugoj utakmici pokazali daleko više htjenja i želje za pobjedom od Cedevite te na kraju slavili 82:64. Od samog početka utakmice igrači trenera Repeše igrali su daleko agresivnije, a Cedevita je u pojedinim dijelovima utakmice izgledala potpuno izgubljeno.

Incident na utakmici

Navijači Cibone narugali su se glavnom čovjeku Atlantic grupe Emilu Tedeschom transparentom 'Emile, voli te Sanader' zbog čega su reagirali zaštitari istrgnuvši transparent iz ruku. Došlo je do naguravanja a Tedeschi je iz prvog reda samo sa smiješkom okrenuo glavu.

Već nakon prve četvrtine 'vukovi' su imali prednost od sedam koševa razlike (25:18), da bi u drugoj svoje vodstvo podebljali. Prvo je u 13. minuti tricom Kovačevića pobjegla na deset koševa, da bi do poluvremena Cibona otišla na plus 15 (44:29). Cibosi su mogli i voditi daleko većom razlikom da nisu nekoliko kontri jednostavno 'prodali' i bacili loptu u 'bunar' što je strahovito naljutilo trenera Repešu, jer su to bili trenuci kada se mogla prelomiti utakmica.

No i uz takve greške Cibona je dominirala tijekom cijelog ogleda. Dražen Anzulović, koliko god se trudio, nije mogao razbuditi svoje igrače u kojima nije bilo dovoljno agresije, niti su preuzimali igrače koliko su trebali – kao da su se košarkaši Cedevite slomili pod psihološkim pritiskom i važnošću utakmice.

U trećoj četvrtini igrači Cedevite su uspjeli se malo podići te zaprijetiti Ciboni, no njihov nalet je bio kratka daha. Ubrzo su se 'cibosi' složili i ponovno vratili stvari na svoje mjesto povećavajući svoju prednost. Tako je u 35. minuti Rudež tricom dignuo prednost 'vukova' na 20 koševa razlike i bilo je jasno kome odlazi i ova pobjeda.

Na kraju su 'cibosi' slavili 82:64, a treća utakmica u kojoj bi 'vukovi' mogli doći do naslova na rasporedu je u subotu u Draženovom domu. Ovom pobjedom Cibona je nastavila nevjerojatan niz bez poraza u Ligi za prvaka te trenutno imaju omjer 18:0. Valja još istaknuti kako je u posljednje trenutke utakmice trener Repeša u igru ubacio mladog Marka Arapovića kojem mnogi predviđaju blistavu budućnost.

U redovima Cibone najviše poena postigli su Wright 14, Rudež i Suton po 13 te Žižić 12. Kod Cedevite dvoznamenkasti su bili Baždarić i Vukušić po 11 koševa te Car sa 10 poena.

Nakon utakmice Jasmin Repeša je bio naravno, izuzetno zadovoljan onime što su pokazali njegovi igrači.

'Objektivno smo odigrali možda i najbolju utakmicu otkad sam ja na klupi. Defanzivno jako i čvrsto te smo zasluženo pobijedili. Moramo sad zaboraviti ovu utakmicu i treću utakmicu dočekati kako znamo. Sigurno da imamo veliku prednost i treba nam još jedna pobjeda i napravit ćemo sve da do nje dođemo. Bili smo im dosta na ruci, ali mislim da smo odigrali čvrstu obranu i tu se rodila naša pobjeda. Imamo veliku prednost i sad u slijedeća četiri dana želim od igrača najsportskiji mogući pristup. Moramo utakmicu dočekati spremni da pred punom dvoranom osvojimo toliko željeni trofej. Cedevita se kroz sezonu vise potrošila od nas pogotovo kroz ABA ligu. Nama je neviđeno puno adrenalina dala publika koja se vratila. To je neviđeno kako su nas digli i sad u krcatom Draženovom domu trebamo sve napraviti da pobijedimo u subotu. Košarka je ponovno in u Zagrebu i zaista je u ovakvom okruženju lijepo igrati.'

'Nismo posustali do kraja i igrali smo istom energijom. Je li gotovo? Imao 2:0, no moramo još dobiti jednu i ništa još nije riješeno. Volio bih da što više ljudi dođe u subotu u Draženov dom podržati nas', kazao je još vruć nakon utakmice kapetan Cibone Marin Rozić

Nakon utakmice trener Cedevite Dražen Anzulović priznao je kako je večeras Cibona bila daleko bolja momčad:

'Cibona je odigrala vrhunsku utakmicu. Naš napad je bio slab bez ideje, a Cibona je odigrala moderno i energetski stopostotno. U trećoj utakmici očekujem bolji mentalni pristup svojih igrača jer su nam protivnici ovog puta zabili previše lakih poena. Mi nismo odgovorili na ovakvu igru Cibone brzinom i snagom.'

S razmišljanjima svog trenera složio se i centar Cedevite Miro Bilan

'U prvom poluvremenu smo gubili 14 razlike i nismo to uspjeli nadoknaditi. Mislim da nismo dali 100 posto, a Cibona je odigrala utakmicu s puno više energije.'