HT PREMIJER LIGA

Cibona nije dozvolila iznenađenje te je stigla do 13. pobjede u hrvatskom prvenstvu

09.02.2022 u 20:26

U zaostalom dvoboju 17. kola HT Premijer lige košarkaši Cibone su na domaćem parketu, u KC Dražen Petrović, svladali Adria Oil Škrljevo 87-81

Većim dijelom je to bila ravnopravna utakmica u kojoj je Cibona ključnu prednost ostvarila u drugoj četvrtini koju je dobila s 26-16 i tada napravila deset poena viška. U nastavku je Adria Oil Škrljevo stalno prijetio, no domaći sastav nije dozvolio dramatičnu završnicu.

Kod Cibone je najbolji bio Danko Branković s 21 poenom i devet skokova, dok je Nathan Donald Reuvers dodao 15 koševa uz sedam skokova.

U poraženom sastavu odlični su bili Daniel Zovko s 22 poena i sedam skokova te Toni Jelenković koji je ubacio 21 poen uz 10 asistencija.

Na samom vrhu ljestvice je i dalje Zadar s omjerom 14-4. Slijede ga Split s 14-3 i Cedevita Junior s 14-4. Cibona je četvrta s omjerom 13-5, dok je Gorica na petom mjestu i ima 11 pobjeda i devet poraza. Adria Oil Škrljevo sada ima omjer 9-9.