POBJEDE CEDEVITE I ZAGREBA

Cibona i nakon Zadra na maksimalnom učinku

07.11.2009 u 20:46

U dvobojima šestoga kola regionalne NLB lige Cibona je svladala Zadar (68:65), Cedevita je nadigrala Crvenu zvezdu (88:74), a Zagreb je bio bolji od Radničkog (75:57)

Košarkaši Cedevite su u dvorani Sutinska vrela u Podsusedu pred oko 1300 gledatelja svladali beogradsku Crvenu zvezdu 88:74 (39:41). Otpor gostiju je slomljen u zadnje dvije četvrtine. Kod domaćina su najefikasniji bili Andrija Žižić (30 koševa i 9 skokova) i Damjan Rudež (26 koševa), a kod gostiju Videnov (19) i Dragičević (18). Nakon šestog kola Cedevita ima omjer od tri pobjede i tri poraza, a Zvezda 1:5.

U Kragujevcu se Zagreb nije poskliznuo. 'Mravi' su cijelo vrijeme kontrolirali utakmicu te su na kraju slavili 75:57 (33:27). Pred tri tisuće gledatelja goste su do slavlja vodili Tomić (21 koš i 8 skokova) te Mulaomerović (17 koševa i 6 asistencija). U redovima domaće momčadi najviše je ubacio Brkić – 14. Zagrebu je to peta pobjeda, a Radnički je ostao na omjeru 3:3.

Posljednji od hrvatskih klubova na parket su istrčali Cibona i Zadar u KC Dražen Petrović. 'Vukovi' su ostali na maksimalnom učinku šest od šest, a Zadrani na tri pobjede. Izgledalo je da bi gosti mogli uzeti skalp vodećoj momčadi lige, jer su bili u prednosti prve tri četvrtine, ali domaćin je stisnuo u zadnjih deset minuta, zahvaljujući fenomenalnom Tomasu (deset koševa u završnici) preokrenuo i na kraju iščupao pobjedu 68:65 (28:35). U redovima pobjednika istaknuli su se Tomas (20 koševa), Gordon (11) i Graves (11), a kod Zadrana su najviše ubacili Rančić (16), Ružić (14) i Car (12).