PRVA HNL - 27. KOLO

Cibalia na Poljudu, Dinamo kod Šibenika

30.04.2011 u 18:55

U subotu je na rasporedu bilo ostalih šest utakmica 27. kola Prve HNL. Najzanimljivije detalje s tih dvoboja saznajte u tekstualnom prijenosu tportala

U petak su odigrane dva susreta. Slaven belupo je svladao u Kranjčevićevoj Zagreb 3:1, dok su Lokomotiva i Karlovac u Maksimiru odigrali 0:0.

Što se tiče subotnjih okršaja, najzanimljivije će biti u Zaprešiću gdje se Inter i Split bore za treće mjesto koje vodi u Europu.

Inter – Split 0:2

90' - kraj utakmice
73' - Inter je nemoćan protiv splitske obrane, Europa je sve dalje od Zaprešića
60' - vrijeme ide, ali Inter nema ideje kako da probije 'crvene'
48' - Serdarušić je mogao otkloniti sve dvojbe, ali je zicer obranio Santini
46' - počelo je drugo poluvrijeme
28' - 0:2 - GOOOOL - Križanac je asistirao za Serdarušića koji je prošao vratara Santinija i uz malo sreće pogodio za veliko vodstvo
20' - domaćin je potpuno bezopasan, Splićani kontroliraju utakmicu
5' - 0:1 - GOOOOL - Vitać je zabio iz slobodnog udarca
1' - počela je utakmica u Zaprešiću

Šibenik – Dinamo 0:2

90' - 0:2 - GOOOOL - Blažević je napravio penal na Rukavini koji je sam pogodio s 11 metara
57' - 0:1 - GOOOOL - Morales je realizirao slobodnjak na rubu kaznenog prostora
40' - nakon što domaćin nije iskoristio penal, živnuli su gosti, imali terensku incijativu, ali je nisu realizirali
20 - Dinamov vratar je obranio jedanaesterac Bačeliću - Grgiću. Šibenčani su i u prošlom kolu zapucali najstrožu kaznu
19' - Kelava je u kaznenom prostoru srušio Jelića i sudac je pokazao na bijelu točku
12' - nisu se Šibenčani prepali prvaka i zasad izgledaju bolje
4' - nakon kornera Kartelo je glavom pucao preko grede

Hajduk – Cibalia 1:2

90 - kraj utakmice
89' - Bulku je pocrvenio, jer je odgurnuo igrača Cibalije
60' - 1:2 - GOOOOL - nakon asistencije Prgometa, Čuljak je pogodio lijevi donji kut Radoševićevog gola
35' - Cibalia je opasnija od Haduka, Božić, Kresinger i Jurić su pokušali drugi puta šokirati Poljud
13' - 1:1 - GOOOOL - veselje na Poljudu nije dugo trajalo, jer je precizan bio Prgomet
11' - 1:0 - GOOOOL - Duje Čop je zatresao vinkovačku obranu
1' - par tisuća ljudi se okupilo na Poljudu, a Torcida je poslala poruku igračima 'Vi niste Hajduk'

Istra 1961 – Varaždin 2:0

90 - Škorić je srušio Glavinu, ali Šafarić s bijele točke nije zabio počasni pogodak
79' - 2:0 - GOOOOL - Šehića je srušio Krklec, a Istrin napadač je sam realizirao najstrožu kaznu
38' - 1:0 - GOOOOL - Linić je pogodio i razveselio dvije tisuće navijača Istre
30' - u Puli se najviše istaknuo varaždinski vratar Krklec koji je zasad posao obavio za čistu peticu

Zadar – H. dragovoljac 1:0

42' - 1:0 - GOOOOL - Mršić je pogodio iz slobodnjaka. Zadrani su zasluženo poveli
25' - domaćin je dva puta zatresao vratnicu gostiju, ali nije bilo promjene rezultata

Osijek – Rijeka 0:0

- utakmica u Gradskom vrtu, pred 1500 gledatelja, je završila bez pogodaka. Riječani su u prvom dijelu prijetili iz kontre, no u drugom poluvremenu za tri boda mogu žaliti domaći nogometaši. Gostujući vratar Lisjak je skinuo nekoliko dobrih prilika Osječana.