FA KUP

Chelseajeva petarda, šok za Newcastle

05.01.2013 u 18:33

Ove su subote na Otoku igrale utakmice 3. kola FA Cupa, a najveće je iznenađenje priredio drugoligaš Brighton koji je u matineji s 2:0 pobijedio pred svojim navijačima Newcastle...

Dakako, kao i uvijek, bilo je još iznenađujućih rezultata, pa je tako petoligaš Macclesfield s 2:1 na domaćem travnjaku pobijedio Cardiff, jednog od najboljih drugoligaša.

Ostalih šokantnih ispadanja nije bilo, makar će neki favoriti morati igrati ponovljene utakmice. Primjerice, Fulham nije uspio na svom terenu pobijediti drugoligaša Blackpool (1:1), Zapravo, može Jolova momčad biti sretna što je izvukla remi jer je Karagoounis tek u 80. minuti zabio za 1:1. U sastavu Fulhama, niti na klupi, nije bilo ozlijeđenog Mladena Petrića.

Niti Wigan nije uspio kao domaćin pobijediti trećeligaša Bournemoutha, i ta je utakmica okončana s 1:1, a utakmicu će ponavljati zbog istog rezultata i Queens Park Rangers i West Bromwich. Redknappovoj momčadi je to omogućio Dyer koji je postigao pogodak u 90. minuti za 1:1.

Najuvjerljiviji pobjednik je bio Chelsea koji je u prvoligaškom ogledu pobijedio kod Southamptona sa čak 5:1. Domaćinu ništa nije pomoglo niti to što je poveo u 22. minuti preko Rodrigueza. Odgovor Chelseaja je bio gromovit, a svakako treba naglasiti sjajan start Dembe Ba, igrača koji je iz Newcastlea u Chelsea došao službeno tijekom petka. Najavio se Ba s dva gola, a po jedan su za klub iz Londona zabili još Moses, Ivanović i Lampard.

Recimo nadalje da se Aston Villa spasila novog šoka i ipak je pred svojim navijačima pobijedila Ipswich 2:1 iako je gubila 1:0. Bent je u 46. izjednačio na 1:1, a pobjedu je sastavu iz Birminghama donio Weimann u 83. minuti.

Uvjerljiv je bio Tottenham koji je uz tri gola u prvom dijelu (dva Dempsey i jedan Bale) s 3:0 svladao Coventry. Istim je rezultatom prvak Manchester City bio bolji od Watforda, a sjajan je pogodak iz slobodnog udarca zabio Carlos Tevez.

FA Cup, 3. kolo, važniji rezultati:

Brighton - Newcastle 2-0 (Orlandi 33, Hoskins 87)
Aston Villa - Ipswich 2-1 (Bent 46, Weimann 83 / Chopra 31)
Bolton - Sunderland 2-2 (Lee 12, Sordell 48 / Wickham 62, Gardner 75)
Crawley - Reading 1-3 (Adams 1 / Fondre 13, 49, Hunt 44)
Crystal Palace - Stoke 0-0
Fulham - Blackpool 1-1 (Karagounis 80 / Sylvestre 60)
Manchester City - Watford 3-0 (Tevez 25, Barry 44, Lopes 90)
Queens Park Rangers - West Bromwich 1-1 (Dyer 90 / Long 79)
Peterborough - Norwich 0-3 (Bennett 30, Jackson 41, Snodgrass70)
Southampton - Chelsea 1-5 (Rodriguez 22 / Ba 35, 61, Moses 45, Ivanović 52, Lampard 83-11m)
Tottenham - Coventry 3-0 (Dempsey 14, 37, Bale 33)
Wigan - Bournemouth 1-1 (Gomez 70-11m / O'Kane 41)