premier liga

Chelseajev poraz iskoristili Manchester City i Liverpool; najbogatiji klub svijeta stigao do prve prvenstvene pobjede ove sezone

04.12.2021 u 21:21

Nogometaši Manchester Cityja slavili su sa 3-1 na gostovanju kod Watforda u dvoboju 15. kola engleske Premier lige, čime su branitelji naslova prestigli sve konkurente i zauzeli čelno mjesto na ljestvici.

Momčadi Pepa Guardiole vodstvo je već u 4. minuti donio Raheem Sterling. Bernardo Silva je u 31. minuti postigao svoj peti pogodak u posljednjih osam prvenstvenih utakmica te udvostručio prednost gostiju, a isti je igrač pogodio i u 63. minuti za 3:0. Poraz Watforda ublažio je Cucho u 74. minuti.

Manchester City je 11. pobjedom u ovom prvenstvu došao do 35 bodova i za jedan bod prestigao drugoplasirani Liverpool. Do danas vodeći Chelsea je nakon poraza kod Westa Hama (2:3) pao na treće mjesto sa 33 boda.

Liverpool je na gostovanju kod Wolverhamptona došao do minimalne pobjede (1:0) golom duboko u sučevom dodatku. Važna tri boda Kloppovoj momčadi donio je belgijski napadač Divock Origi golom u četvrtoj minuti sučevog dodatka.

Chelsea je kod West Hama dva puta vodio, preko Thiaga Silve (28) i Mounta (44), no West Ham je golovima Lanzinija (40-11m) i Bowena (56) izjednačavao, da bi pobjedu osigurao neobičnim pogotkom Masuakua (87).

Nikola Vlašić ostao je na klupi Čekićara, dok je Mateo Kovačić zbog ozljede van stroja i nije bio u kombinacijama za sastav Plavaca.

Duboko u sučevom dodatku je Brighton postigao pogodak koji mu je donio bod na gostovanju kod Southamptona. Domaća momčad je vodila od 29. minute pogotkom Broje, a u osmoj minuti dodatka za konačnih 1:1 pogodio je Maupay.

Newcastle, najbogatiji klub svijeta otkako je u njega ušao saudijski kapital, je došao do minimalne pobjede od 1:0 protiv Burnleyja na svom St. James' Parku. Wilson je zatresao mrežu u 40. minuti.