ENGLESKA LIGA

Chelsea nadigrao West Ham; Wolverhampton poražen, ali i dobio novog rekordera kluba

21.12.2020 u 23:19

U susretu 14. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio West Ham sa 3:0 upisavši prvu pobjedu u zadnja četiri susreta u svim natjecanjima

Golove za 'Bluese' zabili su Thiago Silva (10) i Tammy Abraham (78, 80). Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić je ušao u igru u 66. minuti.

U ponedjeljak su igrali i Burnley i Wolverhampton, a slavio je domaćin sa 2:1 pobjegavši iz zone ispadanja. Strijelci za Burnley bili su Ashley Barnes (35), koji je zabio pogodak nakon 970 minuta posta, te Chris Wood (51), dok je za goste u samoj završnici iz kaznenog udarca zabio Fabio Silva.

Mladi Portugalac je postao najmlađi strijelac u povijesti Wolvesa u Premier ligi, pogodak je zabio sa 18 godina i 155 dana.

• +4
Chelsea - West Ham, Premiership, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: John Walton / POOL

Na ljestvici vodi Liverpool sa 31 bodom, Leicester je drugi sa 27 bodova, dok Manchester United i Everton imaju po 26 bodova. Chelsea je sada peti sa 25 bodova koliko ima i Tottenham na šestom mjestu.