IZLAZ IZ KRIZE

Celticsi u ljepotici bolji od rivala

05.04.2010 u 13:11

Ray Allen je zabio 33 koša, najviše ove sezone, uljučujući i šestu tricu 47 sekundi prije kraja utakmice, za pobjedu Boston Celticsa nad Cleveland Cavaliersima od 117-113 u nedjelju

Le Bron James je utakmicu završio sa 42 pogotka, od kojih je 20 postigao u zadnjoj četvrtini, ali je promašio dva slobodna bacanja i tricu u zadnjim sekundama utakmice.

Kevin Garnett je zabio 19 koševa, a Rajon Rondo 16 uz 14 asistencija za Boston (48-28), koji je prekinuo niz od tri poraza.

Boston Celticsi su uspjeli stvoriti vodstvo od 22 koša u trećoj četvrtini, a u zadnju su ušli s razlikom od 17 koševa. Na krilima 'kralja' Jamesa Cavsi su napravili seriju 23-5 i došli do prvog vodstva od 104-103 zahvaljujući pogotku Anthonyja Parkera, 2:58 minute do kraja.

Boston je vratio vodstvo s dva slobodna bacanja Garnetta, a onda i tricom Raya Allena za 112-108.

James je pogodio jedno slobodno za približavanje Clevelanda na 114-112, 16 sekundi prije kraja. Celticsov Paul Pierce, koji je zabio 16 koševa, pogodio je dva slobodna bacanja, nakon čega je i James pogodio jedno za Cavse.

Nakon što je Kendrick Perkins promašio oba slobodna bacanja za Boston, James koji je promašio prijašnjih sedam trica, pokušao je pogoditi još jednu za izjednačenje, ali se odbila od obruča 3.2 sekunde prije kraja.

Unatoč ovom porazu, Cleveland (60-17) ima najbolji rezultat u ligi.