ABA LIGA

Cedevita u infarkt završnici dobila Zvezdu

08.02.2012 u 22:47

U zaostaloj utakmici 17. kola košarkaške ABA lige, zagrebačka Cedevita slavila je na svom parketu protiv beogradske Crvene zvezde boljim izvođenjem slobodnih bacanja rezultatom 96-91.

Košarkaši Cedevite uspjeli su u dramatičnoj završnici slaviti protiv Zvedze i tako učvrstiti svoje drugo mjesto na ljestvici te se približiti odlasku na Final Four što će se igrati u Tel Avivu.

Bila je to jedna gruba utakmica u kojoj je Cedevita napravila 30, a Zvezda 33 prekršaja. Shodno s tim, zagrebački su košarkaši čak 39 puta bili na liniji slobodnog bacanja, dok su igrači beogradskog sastava bili dva puta manje (37).

Prvo poluvrijeme proteklo je u vodstvu gostiju koji su na poluvrijeme otišli s prednošću od 45-42. Nastavak je donio puno bolju igru igrača Cedevite, ali srbijanski sastav se nikako nije dao slomiti.

U posljednju minutu utakmice ušlo se s neriješenim rezultatom 89-89, te je od tog trenutka Cedevita do kraja susreta ubacila sedam poena, svih sa crte slobodnog bacanja.

Najbolji u redovima domaćeg sastava bio je Vedran Vukušić sa 20 postignutih poena (8-9 za dva, 4-7 s linije slobodnog bacanja) i četiri skoka, dok je kod gostiju Omar Thomas bio najefikasniji s 23 koša i 10 skokova.