pobjeda kod kuće

Cedevita preokretom svladala FMP i osigurala mjesto na završnici ABA lige

10.02.2019 u 19:50

Košarkaši Cedevite su u nedjelju u 19. kolu ABA lige u uzbudljivoj završnici na svom terenu slavili protiv FMP-a sa 87-85 (43-49), s tim da su gosti imali posljednji napad na utakmici, ali ga nisu uspjeli realizirati.

Gosti su veći dio susreta bili u vodstvu, u drugoj četvrtini imali su u nekoliko navrata deset koševa prednosti. I u posljednjih deset minuta igrači FMP-a su bili stalno u vodstvu, tri minute i 44 sekunde prije kraja vodili su 85-80. No, Jacob Pullen i Toni Katić dovode Cedevitu na minus jedan, a Edo Murić minutu i 16 sekundi prije kraja pogađa tricu za vodstvo 87-85.

• +9
ABA liga, KK Cedevita - KK Zadar Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpic/PIXSELL

Potom gosti gube loptu, a Cedevita zahvaljujući skokovima u napadu ima četiri pokušaja da potvrdi pobjedu, ali Ramljak, Stipanović i Pullen su neprecizni. Tako je gostima ostalo 14 sekundi za posljednji napad, ali Stefan Pot promašuje šut za tri poena i Cedevita dolazi do pobjede, te sa omjerom pobjeda i poraza 14-5 drži drugo mjesto.

Izvor: Screenshot

Kod Cedevite prvi strijelac bio je Jacob Pullen sa 21 košem. Edo Murić ubacio je 18, a Justin Cobbs 14 poena. U redovima FMP-a Stefan Pot zabio je 23, a Duop Reath 19 koševa.

Dan ranije u hrvatskom derbiju košarkaši Zadra su pred svojim navijačima svladali Cibonu sa 95-91, pa Cibona i Zadar sada imaju isti učinak 7-12.