zabili 12 trica

Cedevita nadoknadila 17 koševa minusa i u produžetku stigla do važne pobjede

06.12.2017 u 23:34

Košarkaši Cedevite slavili su u susretu 7. kola A skupine Eurokupa u produžetku u Zagrebu protiv turske Darušafake 89:83...

Cedevita je velikim prokretom, na krilima čak 12 postignutih trica, stigla do četvrte pobjede koja ih jako približava plasmanu u drugi krug jer su pobijedili dosad neporaženu tursku momčad.

Gosti iz Turske su vodili cijelu utakmicu, krajem treće četvrtine bilo je čak i +17 za Darušafaku (27:44), ali je hrvatski prvak u zadnjoj četvrtini došao do svoje igre i sustigao prednost. Tricom Willa Cherrya dvije i pol minute prije kraja Cedevita je izjednačila (71:71), isti igrač je 18 sekundi prije kraja postigao koš za 76:76, ali Cherry potom ne koristi zadnji napad u regularnom dijelu za pobjedu.

Zagrepčani su u produžetku poveli sa šest razlike (85:79), Turci se vraćaju s četiri uzastopna koša, a odluka je pala kada je 16 sekundi prije kraja Demetrios Nichols pogodio oba bacanja za 87:83, da bi potom Ramljak oduzeo loptu.

Kod Cedevite je briljirao Roko Leni Ukić s 27 koševa, Nichols je dodao 20, a Cherry je okončao susret s 15 koševa. Kod Turaka je najbolji bio JaJuan Johnson koji je zabio 13 koševa.

• +10
Cedevita - Auxilium Torino, 1. kolo skupine A Eurokupa Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac / CROPIX

Darušafaka predvodi skupinu s omjerom 6-1, a Cedevita je trenutno treća s 4-3. U narednom kolu Cedevita ide u goste Andorri.