ARMANI SLAVIO U ZAGREBU

Cedevita i dalje iščekuje pobjedu u Euroligi

19.10.2012 u 20:43

Košarkaši Cedevite još će neko vrijeme čekati premijernu pobjedu u Euroligi. U petak su u Draženovom domu, u sklopu 2. kola skupine C, izgubili od Emporio Armani Milana s 83:71

Slabo su igrači Božidara Maljkovića otvorili utakmicu i vrlo brzo su se našli u minusu od osam poena (12:4). Nije ih to, međutim, pokolebalo tako da su uskoro uhvatili priključak, a u trećoj minuti druge četvrtine došli i do prvog vodstva (24:22). Na poluvrijeme su gosti, ipak, otišli s tri poena prednosti (40:37), a svakako treba spomenuti da su u tim trenucima Lukša Andrić i Miro Bilan već imali po tri prekršaja što je znatno otežalo igru Cedeviti u nastavku.

Tijekom treće četvrtine su Zagrepčani još uspijevali držati priključak, tako da su u zadnjih deset minuta opet ušli sa samo tri koša minusa (5:56), ali završnu su dionicu gosti otvorili s dvije trice (Stipčević i Basile) i hrvatski je doprvak polako počeo gubiti korak. Još kad se razigrao Keith Langford, priči je bio kraj.

Kod Cedevite je odličan bio Mickael Gelabale s 20 koševa i osam skokova (šut 7-9 iz igre), a Bracey Wright je dodao 14 poena. Goste je predvodio spomenuti Langford sa 17 koševa, dok je Omar Cook ubacio 15, te ubilježio šest asistencija. Hrvatski reprezentativac Rok Stipčević je igrao 12 minuta i skupio pet poena, tri skoka i asistenciju.

Sljedeći tjedan Cedevita putuje u Istanbul, u goste Anadolu Efesu.