LIGA KUP UNITEDU

Čarli i Luka morali čestitati Ronaldu

01.03.2009 u 19:01

Nogometaši Manchester Uniteda po treći put su pobjednici engleskog Liga kupa. U finalnom susretu odigranom na Wembleyju pred 90.000 gledatelja Manchester United je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca pobijedio Tottenham 4:1

Utakmica je nakon 120 minuta igre završila bez pogodaka, premda su obje momčadi imale nekoliko izglednih prilika. Možda i najbolju priliku imao je Cristiano Ronaldo koji je u 90. minuti pogodio vratnicu.

U redovima Tottenhama cijeli susret odigrali su hrvatski reprezentativci Vedran Ćorluka i Luka Modrić. Ćorluka je bio i jedini igrač Spursa koji je prilikom izvođenja kaznenih udaraca svladao Bena Fostera. David Bentley je promašio cijeli gol, dok je udarac Jamieja O'Hare Foster obranio. Za Manchester United golove su zabili Ryan Giggs, Carlos Tevez, Cristiano Ronaldo i Anderson.

Najuspješnija momčad u povijesti Liga kupa je Liverpool sa sedam naslova, iza njega slijedi Aston Villa sa pet te Nottingham Forest, Chelsea i Tottenham sa po četiri naslova.