DRAMA NA POLJUDU

Butina nakon penala donio Kup Dinamu

28.05.2009 u 21:59

Dinamo je u Split donio velikih tri gola prednosti, ali Hajduku je u samo 45 minuta drugog dijela uspio nadoknaditi minus. Preko Kalinića (dva gola)i Bartolovića pobijedio je 3:0 pa su o pobjedniku morali odlučivati jedanaesterci. U ruletu penala Dinamo je bio uspješniji

Split - Stadion na Poljudu. Sudac: Domagoj Ljubičić. Gledatelja: oko 20.000

HAJDUK: Subašić - M. Buljat (od 77' Strinić), Vejić, Maloča, Šerić - Skoko (od 86' Rosso), Andrić, Gabrić - Ibričić, Bartolović, Kalinić
DINAMO: Butina - Lovren, Barbarić, Bišćan, Hrgović - Calello - Chago (od 90 Morales), Badelj, Sammir, Sivonjić (od 56' Tomečak) - Mandžukić

Uoči utakmice Hajdukovi su igrači izašli s transparentom 'hajdučko srce', a minutom šutnje odana je počast Hrvoju Čustiću, tragično preminulom nogometašu Zadra.

3' - Calello je izgubio loptu, a Drago Gabrić jakim je udarcem pokušao iznenaditi Butinu. Lopta je otišla kraj gola
 4' - Sammir je izveo prvi korner za Dinamo, ali u nastavku akcije domaći nogometaši otklanjaju opasnost
 6' - Mandžukić je uspio proći po desnoj strani i ubaciti ispred Subašića, ali nikakve opasnosti za gol domaći
 7' - Barbarić je prekršaje zaustavio Ibričića, ali i prošao bez kazne
 9' - Kaliniću je opravdano dosuđeno zaleđe
10' - Hajduk je bio u prigodi, ali udarac Ibričića zaustavila je Dinamova obrana
11' - odlično proigravanje za Kalinića, a Butina uspjeva obraniti i poslati loptu u korner
       Gabrić je raspoložen, a to predstavlja opasnost za Dinamovu obrana
14' - Dinamo je uspio povezati dvije akcije, a preko Mandžukića i zaprijetiti Subašić; u istoj minuti Maloča je neoprezno udario Mandžukića, a Dinamovom je napadaču pružena liječnička pomoć
18' - Josip Skoko stigao je u zonu udarca, ali Badelj blokira i odbija u korner
20' - Kalinića je odlično proigrao Andrić, ali prvi strijelac Hajduka pucao je iznad gol
22' - Maloča je glavom zaustavio loptu koja je išla prema Mandžukiću
23' - Bartolović je u šao u 16-erac, ali lopta nije stigla do njegovih suigrač
        Hajduk je u prvih 25 minuta bolji, ali bez konkretnijih prigoda. Dinamo pak dosta griješi u dodavanjima
28' - Andrićev proboj po lijevoj strani zaustavljen je prekršajem, a ubačaj iz 'slobodnjaka' nije ni stigao u 16-erac
30' - Mirko Hrgović dobio je žuti karton, a Torcida je to nagradila pljeskom
32' - Hrgović je stigao do 16-erca Hajduka te uputio udarac, ali lopta je otišla kraj gola
        Kako vrijeme prolazi, Dinamo djeluje sve čvršće i organiziranije
36' - Hajduk je s tri igrača stigao do Dinamova 16-erca, ali Barbarić zaustavlja Šerićevo ubacivanje
37' - Badelju žuti karton
38' - Bartoloviću je dosuđeno zaleđe
41' - Maloča je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Mandžukićem
44' - Nakon kombinacije Sammira i Badelja, Sivonjić je stigao pred Subašića ali Hajdukov vratar je siguran. Potom je i Chago glavom pucao, ali preko gola
45+1' - Andrić je izvrsno izveo slobodni udarac i pogodio vratnicu, a rezultat se nije promijenio

U drugo poluvrijeme treneri su ušli s istim momčadima.

48' - Buljat je izveo slobodnjak za Hajduk, ali 'modri' izbijaju loptu prema sredini terena
50' - prekršajem je zaustavljen Sammir, a Hrgovićev udarac završio je u 'živom zidu' Hajduka
52' - odlična akcija Hajduka, ali ubačaj s lijeve strane Drago Gabrić nije uspio dobro zahvatiti pa je lopta otišla visoko preko gola
55' - Calello se sam izborio za prigodu, izbacivši nekoliko Hajdukovaca, zapucao je prema Subašiću ali vratar domaćih uspo ju je zaustaviti
55' - umjesto Sivonjića u igru je ušao Tomečak
56' - 1:0 GOOOOOOL za Hajduk, a strijelac je bio Kalinić
58' - 2:0 GOOOOOOL za Hajduk, nakon ubačaja s desne strane Bartolović je zabio glavom
 Dinamo sada najvećeg saveznika ima u Torcidi, koja je upalila baklje, a zbog dima sudac je morao prekinuti utakmicu...
 Ipak, vjetar je rastjerao dim, pa je utakmica nastavljena
 Splićani na krilima dva brza gola, nastavljaju s pritiskom
65' - slobodnjak za Hajduk, a ubačaj Andrića 'modri' uspjevaju izbaciti u korner
71' - nakon dugo vremena 'modri' su zaprijetili Subašiću, Tomečak je prošao po desnoj strani, a Badelj je zapucao; u istoj minuti i Sammir opasno puca
72' - Još jedna prigoda za goste, Badelj puca sa 18 metara, ali lopta prolazi kraj stative
75' - 3:0 GOOOOOOOL za Hajduk, na ubačaj Bartolovića, Kalinić je 'probušio' Butinu
 Na Poljudu je totalno ludilo
82' - zbunjenost Dinamove obrane skoro je iskoristio Drago Gabrić, ali njegov udarac odlazi preko gola
U posljednjih desetak minuta većih prigoda nije bilo pa se o pobjedniku hrvatskog Kupa moralo odlučivati udarcima s bijele točke.

3:1 Prvi je penal izveo Bišćan i zabio za Dinamo
4:1 Kalinić puca i zabija za Hajduk
4:2 Sammirov udarac Subašić dira, ali lopta prolazi u gol