remi u splitu

Bura se smilovala na Poljudu, ali Gorica nije: Hit momčad još jednom zaustavila Hajduk

23.02.2019 u 19:22

U dvoboju 22. kola HT Prve lige nogometaši Hajduka i Gorice odigrali su bez pogodaka, što znači da je velikogorički prvoligaš na ljestvici ostao ispred Splićana s jednim bodom prednosti...

Momčad Segreja Jakirovića po treći je put zaustavila Hajduk. Nakon pobjede u kolovozu 2:0 na Poljudu i remija 1:1 u listopadu na svom terenu, Gorica nije izgubila niti ove subote protiv uglednog protivnika i tako još jednom potvrdila da je najugodnije iznenađenje ove sezone u HT Prvoj ligi. Hajduk je pak nakon dva impresivna trijumfa protiv Osijeka i Lokomotive ušao u seriju od dvije utakmice bez pogodaka, ali u nastavku natjecanja čekaju ga lakši ispiti i mogući proboj na ljestvici.

• +3
HT Prva liga, 25. kolo: Hajduk - Gorica Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Na dan kada su u Splitu izmjereni udari bure od čak 176 km/h, utakmici Hajduka i Gorice na Poljudu je prijetila odgoda, no vjetar se smilovao kad je jednom dvoboj počeo i uvjeti za igru bili su sasvim pristojni tijekom svih 90 minuta, no nešto lakši u prvom dijelu nego u nastavku.

Iako je Hajduk imao inicijativu od samog početka, prva prava prilika pripala je gostima kada je Zwolinski u 16. minuti izbio pred Posavca, ali njegova dva udarca nisu uspjela naći put prema mreži.

U 37. minuti Splićani su došli na red za veliku šansu. Nisko ubacivanje s desne strane pronašlo je Jaira koji je podmetnuo nogu i pucao u suprotni kut, no lopta je prošla pokraj vratnice.

U drugom dijelu nastavila se ista priča: Hajduk napada, Gorica prijeti iz kontri. U 61. minuti trebali su gosti povesti kad se Lovrić sjurio prema Posavcu, no odlučio je proigrati Miyu na drugu stativu, a nogometaš iz Ugande ostao je za korak prekratak.

U samoj završnici Hajduk je imao jedno razdoblje potpune opsade protivničkog gola uz pregršt kornera i blokiranih udaraca, ali nije uspio zabiti pa gledatelji na Poljudu na kraju nisu vidjeli pogodak u ovom susretu.

To znači da je Gorica ostala ispred Hajduka s bodom prednosti na ljestvici, a obje momčadi još imaju izgleda uloviti Lokomotivu i izboriti mjesto u kvalifikacijama za Europsku ligu sljedeće sezone...