PORAZ HAMBURGA

Bundesliga: Novi golovi Lakića i Petrića

30.10.2010 u 18:15

U 10. kolu njemačkog nogometnog prvenstva Köln je na domaćem terenu pobijedio HSV 3-2, a hrvatski reprezentativac Mladen Petrić bio je strijelac jednog pogotka za HSV

Nakon što je proteklog vikenda hrvatski trener Zvornimir Soldo dobio otkaz u Koelnu zbog loših rezultata, momčad je preuzeo Frank Schaefer. Pod novim trenerom Koeln je počeo obečavajuće, poveo je u 10. minuti golom slovenskog reprezentativca Milivoja Novakoviča, ali samo pet minuta kasnije poravnao je napadač HSV-a Mladen Petrić, a u 24. minuti HSV je već bio u vodstvu nakon pogotka Son Heung Mina. Do poluvremena Koeln je uspio izjednačiti, a strijelac je ponovno bio Novakovič (29).

Pobjedu Kölnu, tek drugu u ovoj sezoni, donio je je najbolji igrač susreta Novaković u 84. minuti. To je prva pobjeda Koelna nakon više od mjesec i pol dana, odnosno nakon što su u trećem kolu svladali St. Pauli 1-0. Za momčad Kölna čitavu je utakmicu branio hrvatski vratar Miro Varvodić.

Kaiserslautern je na domaćem terenu pobijedio momčad s najlošijom obranom u ligi Borussiju iz Moenchengladbacha sa 3-0, a najbolji strijelac Kaiserslauterna Srđan Lakić bio je strijelac za komačnih 3-0 u 88. minuti. Prije toga su strijelci bili Tiffert (71) i Nemec (83). Lakiću je to šesti pogodak ove sezone. Drugi hrvatski igrač u redovima Kaiserslauterna Ivo Iličević nije bio na popisu igrača za današnju utakmicu.

Wolfsburg je svladao Stuttgart 2-0, a pogotke su postigli Simon Kjaer (6) i Edin Džeko (76). Hrvatski reprezentativac u redovima Wolfsburga Mario Mandžukić u igru je ušao u 66. minuti umjesto Grafitea.

Jučer je Bayern je u Münchenu svladao Freiburg sa 4-2. Pobjedu su Bayernu donijeli Demichelis (39), Gomez (61), Timoščuk (72) i Kroos (80), dok su strijelci za Freiburg bili Reisinger (64) i Braafheid (87-ag). Bayernu je Freiburg postao "stalna mušterija" jer su ih dobili čak 10 utakmica zaredom. Od hrvatskih igrača Danijel Pranjić je odigrao svih 90 minuta za Bayern, a Ivica Olić je bio na klupi, dok je kod gostiju Zvonko Pamić ušao u igru u 77. minuti, a Ivica Banović utakmicu prosjedio na klupi.