ANTHONYJU POTEZ DANA

Bullsi opet gaze, upisali šestu pobjedu u nizu

07.01.2012 u 11:44

Chicago Bullsi su u petak ostvarili svoju šestu uzastopnu pobjedu svladavši u Amway centru Orlando Magic 97-83 te tako ubiljkežili najbolji početak sezone od 1996./1997

Derrick Rose i Luol Deng predvodili su napad Chicaga sa 21 postignutim pogotkom svaki, Carlos Boozer je zabio 20, a Kyle Korver 18 koševa.

Rose je imao i deset asistencija, dok je Boozer ubilježio 13 skokova. Pobjedi je pridonijela činjenica i da je Chicago iamo čak 57 posto realizacije trica.

Magic je smanjio razliku od 17 koševa na samo tri šest minuta do kraja (80-77), ali onda su Bullsi zadržali Magic na samo jednom košu iz igre. Korver je zabio svoje dvije od ukupno pet trica za povećanje razlike i konačnu pobjedu.

Kod Magica je Dwight Howard zabio 14 od svojih 28 koševa u prvoj četvrtini te je tako Orlando držao blizu Bullsa, ali je onda Chicago preuzeo kontrolu nad igrom u drugoj četvrtini dok je Howard bio na klupi te je izgradio vodstvo od deset koševa u poluvremenu.

Howard, kojem je ovo 59.utakmica u karijeri s najmanje 25 postignutih pogodaka, upisao je i 15 skokova, dok je Jason Richardson dodao 17 koševa.

Los Angeles Lakersi su sinoć lako svladali Golden State Warriors 97-90, najviše zahvaljujući raspoloženom Kobeu Bryantu koji je zabio 39 koševa. Bryantu koji je imao i sedam asistencija ovo je treća uzastopna utakmica s više od 30 zabijenih koševa points, iako igra s ozlijeđenom desnom šakom.

U Washingtonu je Carmelo Anthony upisao 37 koševa i sedam skokova te tako pomogao New York Knicksima da izbjegnu treći uzastopni poraz i to od Washington Wizardsa.

Anthony je zabio tricu za pobjedu Knicksa 15 sekundi prije kraja i za konačan rezultat od 99-96 nakon što je preokrenuo situaciju: New York je nakon prve četvrtine gubio 32-18 i imao je čak zaostatak od 16 koševa.

Anthonyju su pomogli i Amare Stoudemire sa 23 zabijena koša te Tyson Chandler sa 12 koševa i 15 skokova.

NBA liga, petak:

Charlotte - Atlanta 96-102, produžetak (Augustin 21p, 12a / Smith 23p, 13s, Williams 15p, 9s)
Philadelphia - Detroit 96-73 (Hawes 16p, 14s, 4a, Young 15p, 7s / Monroe 22p, 7s)
Washington - New York 96-99 (Wall 22p, 5s, 9a / Anthony 37p, 7s, 4a, Stoudemire 23p, 12s)
Toronto - New Jersey 85-97 (Calderon 19p, 8a / Williams 24p, 5s, 9a, Morrow 24p)
Boston - Indiana 74-87 (Allen 23p / Hibbert 11p, 12s, Granger 15p)
Orlando - Chicago 83-97 (Howard 28p, 15s / Rose 21p, 8s, 10a, Boozer 20p, 13s)
Oklahoma City - Houston 109-94 (Durant 26p, 7s, 3a, Harden 23p / Dragić 10p, 11s)
Minnesota - Cleveland 87-98 (Love 29p, 14s / Jamison 22p, 6s, Irving 14p, 5s, 5a)
New Orleans - Denver 88-96 (Vasquez 16p, 4s, 4a / Gallinari 23p, 4s, 6a, Harrington 14p, 6s)
Utah - Memphis 94-85 (Millsap 14p, 8s, 4a, Jefferson 20p, 9s / Gasol 21p, 11s)
Phoenix - Portland 102-77 (Nash 17p, 9a, Morris 13p, 9s / Aldridge 14p, 7s)
LA Lakers - Golden State 97-90 (Bryant 39, 4s, 7a, Gasol 17p, 11s / Ellis 18p, 10a)