SERIE A

Budan strijelac, Livaja na klupi gledao golijadu Intera

01.04.2012 u 17:19

U 30. kolu talijanske Serie A gledatelji su mogli vidjeti pregršt golova. Roma je sa 5:2 dobila Novaru, a milanski Inter je pod vodstvom novog trenera svladao Bolognu 5:4. Palermo je napokon pobjedio nekog u gostima, valjda istaknuti da je jedan od strijelaca bio i hrvatski internacionalac Igor Budan

Nakon što je u ranijem terminu Roma u, vatrometu golova, s 5-2 pobijedila Novaru, slična se utakmica odigrala na San Siru gdje je Inter pobijedio Genou sa čak 5-4. Bila je to premijera novog trenera Andree Stramaccionija na klupi Intera i nastavi li ovako voditi klub uz Inter vjerojatno nikada neće biti dosadno.

Za Inter je ovo bila tek druga prvenstvena pobjeda u posljednja dva mjeseca. Konstantno je tijekom utakmice Inter vodio (krajem prvog dijela sa čak 3-0), ali je i strahovao do samog kraja. Najgore je bilo u 80. minuti kada je domaći vratar Julio Cesar napravio jedanaesterac i zaradio crveni karton. Tada je Alberto Gilardino iz penala smanjio na 4-3, no samo pet minuta kasnije je sve isto ponovio Belluschi na drugoj strani. Milito je realizirao penal i s tih 5-3 je Inter odagnao sumnju u pobjedu. U zadnjoj minuti je Gilardino zabio još jedan penal za goste, koji su na utakmici realizirali čak - tri jedanaesterca!

Inače, Argentinac Milito je bio prvo ime susreta s tri pogotka. Ukupno je na 17 golova ove sezone u Seriji A, te je četvrti strijelac lige.

Palermo je ove nedjelje ostvario prvu pobjedu sezone u gostima! Dogodilo se to nakon pet remija i devet poraza, a pobijeđena je Bologna s 3-1. Bitan je igrač u tome bio 31-godišnji Hrvat Igor Budan koji je golom inicirao preokret. Bologna je do 69. minute vodila s 1-0, a onda je Budan izjednačio i tako u petnaestom nastupu postigao sedmi pogodak. Do kraja su domaću mrežu još pogađali Hernandez i Iličič. Recimo da je Budan u igru ušao samo osam minuta prije no što je izjednačio rezultat.

Fiorentina se nalazi u opasnoj zoni ispadanja. Domaći poraz od Chieva (2-1) je bio toskanskoj momčadi treći poraz u posljednjih pet prvenstvenih ogleda (uz dva remija). Fiorentina je samo jedno mjesto iznad zone ispadanja i sa pet bodova više od Leccea koji im prijeti.

Lecce je u nedjelju odigrao doma s Cesenom 0-0, a za goste je igrao hrvatski nogometaš Damjan Đoković tijekom zadnjih dvadeset minuta. U to je vrijeme zaradio i žuti karton.

Udinese je napravio korak unatrag u svojoj borbi za Ligu prvaka. Poražen je klub s Friulija kod Siene 1-0 (strijelac Destro).