JEDRENJE

Bronce za brata i sestru Mihelić u Sydneyu

09.12.2008 u 12:55

Hrvatski jedriličari i članovi JK Galeb iz Kostrene, brat i sestra Daniel i Tina Mihelić, osvojili su brončana odličja na prestižnoj regati u australskom Sydneyu

Daniel Mihelić (22) je osvojio treće mjesto u konkurenciji 40-ak kormilara muškog olimpijskog jednosjeda laser, a 20-godišnja Tina je treća u ženskom olimpijskom jednosjedu laser radialu među 24 kormilarke.

Ivan Taritaš (Sv. Nikola, Zagreb) i Milan Vujasinović (Labud, Split) natjecanje su završili na devetom i desetom mjestu u klasi laser. Pobjede su uzeli Kanađanin Michael Leigh i Britanka Alison Young. Svi natjecatelji koji su ovih dana jedrili u Sydneyu naći će se 16. prosinca na startu prve regate prvog Svjetskog kupa za olimpijske klase - Sail Melbourne.