PROMOCIJA SJEVERNE KOREJE

Brazil svladao žilave Sjevernokoreance

15.06.2010 u 20:21

Peterostruki svjetski prvaci, Brazilci, večeras igraju svoju prvu utakmicu na svom 19. SP-u. Suparnici su im nogometaši Sjeverne Koreje, koje na SP-ima nije bilo 44 godine. Naravno, sve osim pobjede Brazila bilo bi veliko iznenađenje

Nakon remija Obale Bjelokosti i Portugala, reprezentativci Brazila imaju prigodu zauzeti vrh G skupine. Izbornik Dunga ima na raspolaganju najjaču momčad, iako mnogi u njoj vide mjesto i za Ronaldinho. No, njega ovdje nema. Također, Kaka je tijekom dana rekao da se ne osjeća 100 posto spreman ali Dunga ga je uvrstio u početnu momčad. O Sjevernoj Koreji nema se puno toga za reći jer oni žive u medijskoj blokadi. Predstavili su se tek prije SP-a, igrajući prijateljske utakmic s Grčkom i Nigerijom. Sigurno su maksimalno napaljeni, ali pitanje je hoće li razveseliti svoje sugrađane, koji nemaju mogućnost gledanja utakmica.

TEKSTUALNI PRIJENOS UTAKMICE PRATITE OVDJE

KRAJ UTAKMICE

89' - GGOOOLLL -Yun Nam sjajno je završio korejsku akicju i smanjio na 2:1
86' - u zadnjem času Juan je skinuo loptu s noge Tae Sea

85' - u odličnoj je prigodi i Nilmar, ali korejski vratar dobro reagira
83' - pred golom Koreanaca pojavio se i Lucio, ali nije dobro pucao

81' - Felipe Melo pucao je iz daljine ali ravno u vratara
77' - Robinho je pokušao udarcem iz daljine iznenaditi vratara Sj. Koreje ali bilo je to vrlo neprecizno
72' GOOOLLL - Elano je dobio dubinsku loptu od Robinha i pokraj golmana šalje loptu u mrežu; za 'angradu' Dunga ga je izvadio a ušao je Dani Alves
71' - Brazilci pletu mrežu oko korejske obrane, ali Azijci se odlično brani
66' - Koreanci su zaprijetili preko Yun Nama, ali njegov je udarac otišao kraj gola

64' - Luis Fabiano mogao je rješiti utakmicu, ali pucao je preko gola
59' - igra Brazila sada je ležernija, a to znaći i opasnija
55' GOOOLLL - Maicon je udarcem iz mrtvog kuta zabio za 1:0
53' - Brazil sve jače pritišće, sada je pucao Robinho
49' - Robinho je bio u akciji, njegov udarac je blokiran, a u nastavku akcije srušen je Kaka na 20-tak metar od gola no Bastos je pucao pokraj gola
46' - Elano je udarcem sa 20-tak metara pokušao iznenaditi Guka, ali njegov je udarac završio u bloku

Počelo je drugo poluvrijeme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45' - Bastos jecentiriao, ali vrlo loše, pa nije bilo problema za vratara Sjeverne Koreje
43' Brazilci su imali korner, ali apsolutno svi sjevernokoreanci bili su pred svojim golom
40' Kaka je započeo akciju, ali Felipe Melo nije dobro pucao
37' - Brazil napada po bokovima, ali Sjeverna Koreja disciplinirano stoji u obrani
34' - lijepa minijatura Robinha, nakon koje je pucao Bastos
31' - Sjevernokoreanci su imali dobru priliku, ali udarac Kwang Chona nije previše precizan
26' - Brazil ima više loptu u svom posjedu, ali Sjeverna Koreja dobro se odupire, a zna i zaprijetiti
16' - u istoj minuti prema Cesaru su pucali In Guk i Jong Hyok
13' - Maicon je pucao prema golu Koreje, ali Myong je bio siguran
10' - Tae Se je opet zaprijetio Cesaru, ali brazilski vratar bio je siguran

7' - Robinho je pucao iz daljine, ali prilično neprecizno

6' - nije Sjeverna Koreja baš tako bezopasna, Tae Se je stigao pred Cesara
 2'- Robinho je odlično prošao, dodao do Kakaa, ali njega su blokirali Koreanci

Dvoboj je počeo, Brazilci zbog hladnoće imaju rukavice.