WENZEL GOLGETER

Branič zabio s 80 metara i kandidira za naj-gol sezone

20.04.2012 u 09:25

U sjeni dvoboja Lige prvaka igrane su i brojne utakmice nacionalnih prvenstava. Tako je u Grčkoj u 29. kolu Super lige Kerkyra dočekala OFI s Krete

Domaćini su slavili s uvjerljivih 4:1, iako su gosti već od 13. minute golom Mantziosa vodili 1:0. No igrači Kerkyre, kojima 'gori pod nogama', jer tek su jedno mjesto odnosno dva boda od zone ispadanja, do 25. minute potpuno su preokrenuli rezultat. Prvo je Ioannou zabio za 1:1, potom je Timo Wenzel zabio za 2:1, a u 25. minuti za 3:1 pogađa i Grammozis.

Konačnih 4:1 te potvrdu svoje velike večeri zapečatio je drugim golom Nijemac Timo Wenzel u trećoj minuti sudačke nadoknade. A taj je gol, jer je postignut s gotovo 80 metara, među kandidatima za gol godine u Grčkoj. Wenzelu su to prva dva gola u grčkoj ligi, što i nije neobično jer riječ je o braniču koji je do ove sezone branio boje ciparske Omonie iz Nikozije.