NBA

Bostonu poraz od Jazza, ali i ozlijeda Garnetta

20.02.2009 u 09:56

Košarkaši Utah Jazza, koji se bore za ulazak u doigravanje u Zapadnoj konferenciji NBA lige, u četvrtak su navečer ostvarili vrijednu 90:85 domaću pobjedu protiv aktualnih prvaka i dosada vodećeg sastava Istočne konferencije Boston Celticsa

U posljednjoj četvrtini utakmice domaći su bili uspješniji sa 30:19 šutiravši pritom iz igre sjajnih 12:17. Najzaslužniji za pobjedu Jazza bili su Mehmet Okur (19) i Deron Williams (18, 11 asistencija), dok je najbolji kod Celticsa bio Paul Pierce (20).

Ipak, Celticse je više od poraza zabrinula ozljeda koljena Kevina Garnetta. On je napustio igru krajem druge četvrtine, te se u drugom poluvremenu nije vraćao u igru. U petak će obaviti detaljne pretrage nakon kojih će biti jasnije radi li se o težoj ozljedi.

San Antonio Spursi prekinuli su niz od tri gostujuća poraza zaredom 83:79 pobjedom kod Detroit Pistonsa. Tim Duncan (18, 18 skokova) i Tony Parker (19, 11 asistencija) ponudili su previše za Allena Iversona (31), koji je kakvu-takvu pomoć imao samo od Antonija McDyessa (13, 13 skokova).