DVA KOŠA UKIĆA

Bostonu deseta u nizu, Lakersi pali kod Utaha

13.12.2009 u 10:54

Boston Celticsi su u subotu stigli do svoje desete uzastopne pobjede od 106:80 nad Chicago Bullsima i preuzeli su vodstvo u ispred Los Anglese Lakersa koji su doživjeli poraz od Utah Jazza 102:94

Sedam igrača Bostona završilo je utakmicu s dvoznamenkastim učinkom i vodeći u istočnoj konferenciji su iskoristili jaku obranu u drugom poluvremenu za postizanje svog rekorda u gostima s 11 pobjeda i jednim porazom.

Rajon Rondo je ubacio 16 koševa uz 14 asistencija, a Kevin Garnett je također imao 'double-double' s 12 koševa i 10 skokova.

Pričuve Rasheed Wallace i Eddie House su obojica zabili po 15 koševa dok su i igrači prve postave Paul Pierce, Kendrick Perkins i Ray Allen također imali dvoznamenkasti učinak.

Derrick Rose je postigao 19 koševa, a Luol Deng 17 za Bullse koji su upisali svoj osmi poraz u deset utakmica, iako su postigli prvih šest koševa u utakmici.
Boston je brzo nadoknadio razliku zahvaljujući dvjema Pierceovim tricama i prvu je četvrtinu završio rezultatom 29:26.

Celticsi su preuzeli igru u drugom poluvremenu kada je Chicago imao šut samo 26 posto i kada je nadigran 52:34. Bullsi nisu imali šut iz igre u zadnjih 6:17 minuta treće četvrtine i gubili su 20 koševa do kraja četvrtine.

Los Angeles Lakersi nisu mogli preživjeti bez raspoloženog i poluozlijeđenog Kobea Bryanta te su poraženi 102:94 u gostima od Utah Jazza koji su na taj način okončali Lakersov niz od 11 utakmica.

Celticsi (19-4) nisu izgubili od 20. studenoga, a aktualni prvaci NBA Lakersi izgubili su jučer prvi put nakon 15. studenoga.

Bryant, čiji je prosjek inače 28.4 koševa po utakmici, uspio je zabiti samo 16, a u prvih 20 minuta drugog poluvremena nije postigao niti koša.

Španjolac Pau Gasol je ubacio samo 16 koševa ali je imao rekordnih 20 skokova, dok je Ron Artest postigao 16.

Deron Williams je ubacio 21 koš predvodeći šest Utahovih igrača s dvoznamenkastim učinkom te je dodao tome 11 asistencija. Ronnie Brewer i rookie Wesley Matthews dodali su svaki po 19 koševa, a cijela momčad je imala šut 52 posto iz igre.

Australac Andrew Bogut zabio je 27 koševa a Luke Ridnour je zabio šest od svojih 20 u dvostrukom produžetku za pobjedu Milwaukee Bucksa nad Portland Trail Blazersima 108:101 u subotu. Roko Ukić je odigrao gotovo šest minuta i zabio je samo dva koša.

Kod gostujućih Trail Blazersa najučinkovitiji je bio LaMarcus Aldridge s 32 košem.

Rezultati:

Washington Wizards - Indiana Pacers 113:114
Detroit Pistons - Golden State Warriors 104:95
Chicago Bulls - Boston Celtics 80:106
Dallas Mavericks - Charlotte Bobcats 98:97 (produžetak)
Milwaukee Bucks - Portland Trail Blazers 108:101 (produžeci)(Roko Ukić je igrao šest minuta i postigao dva koša)
Denver Nuggets - Phoenix Suns 105:99
Utah Jazz - Los Angeles Lakers 102:94
Sacramento Kings - Minnesota Timberwolves 120:100