SLIJEDI PAUZA

Bostonu 44. pobjeda prije All-stara

13.02.2009 u 11:10

Aktualni NBA prvaci, košarkaši Boston Celticsa na 'All-Star odmor' otišli su kao vodeća momčad Istočne konferencije i kao momčad s najviše pobjeda (44) dosada u sezoni zahvaljujući 99-92 pobjedi na gostovanju kod Dallas Mavericksa

Bila je do deveta uzastopna gostujuća pobjeda Celticsa, a izborena je u vrlo nervoznoj utakmici. Krajem treće četvrtine zbog svađe sa sucima isključen je trener Celticsa Doc Rivers koji je protestirao nakon što su Kevinu Garnettu dosuđene tri osobne pogreške u duelima s Dirkom Nowitzkim u samo nekoliko sekundi. Isključenje trenera 'probudilo' je goste koji su četvrtu četvrtinu dobili sa 30-17, a briljirao je Paul Pierce koji je 18 od svojeg 31 koša ubacio upravo u posljednjih 12 minuta. Sjajan je bio i branič Bostona Rajon Rondo koji je upisao svoj drugi 'triple-double' u karijeri sa 19 poena, 15 skokova i 14 asistencija. Dirk Nowitzki je sa 37 ubačaja predvodio Mavse.

Miami Heat 'iščupao' je 95-93 pobjedu na gostovanju kod Chicago Bullsa, a pobjednički koš postigao je Shawn Marion zakucavanjem 1.1 sekundu prije kraja na dodavanje Dwyanea Wadea. Inače, Heat je 1:13 minuta prije kraja imao sedam koševa prednosti (93-86), no 6.5 sekundi prije kraja Bullsi su uspjeli izjednačiti, ali nisu uspjeli obraniti posljednji napad. Wade (24) je bio najefikasniji kod Heata, a Ben Gordon (34) kod Bullsa.

Golden State Warriorsi upisali su treću uzastopnu pobjedu svladavši Portland Trail Blazerse sa 105-98. Corey Maggette (24) najbolji kod Warriorsa, a Brandon Roy (37) kod Blazersa.