KRENULA NBA LIGA

Bostonova lekcija Miamiju, teška pobjeda Lakersa

27.10.2010 u 09:52

Započela je 65. sezona najjače košarkaške lige – NBA. Odigrane su tri utakmice u kojima su slavile domaće momčadi. LA Lakersi su svladali Houston (112:110), Portland je bio bolji od Phoenixa (196:92), a Boston je sredio Miami (88:80)

Aktualni prvaci LA Lakersi u sezonu su startali pobjedom, ali do nje su stigli na težak način. Domaćin je gubio utakmicu na poluvremenu 51:62, no uspio je dostići goste i posljednjih pet minuta momčadi su se izmjenjivale u vodstvu. Pojačanje Lakersa Steve Blake pogodio je 18 sekundi prije kraja tricu za konačnih 112:110.

Najbolji kod prvaka bili su Pau Gasol sa 29 koševa i 11 skokova te Kobe Bryant koji je imao 27 ubačaja, a kod Houstona su se istaknuli Kevin Martin (26 koševa), Aaron Brooks (24 koša i devet asistencija) te Luis Scola (18 koševa i 16 skokova).

'Oni su prvaci i znali smo da će biti teško. No sami smo ih vratili u utakmicu, jer u jednom razdoblju nismo igrali kako znamo', rekao je trener Houstona Rick Adelman.

Velika trojka Miamija James - Wade - Bosh, pokleknula je već na prvoj prepreci. U Gardenu je Boston krenuo snažno došao do prednosti, izdržao sve gostujuće nalete i slavio 88:80. Gostujuće zvijezde još nisu uigrane.

Za Boston je Ray Allen ubacio 20 koševa, Paul Pierce 19 (devet skokova), a Rajon Rondo je ostvario 17 asistencija. Kod gostiju su zakazali i Dwyane Wade (13 poena) i Chris Bosh (osam koševa) koji su imali zajednički šut katastrofalnih 7-27. Jedino je na svoj razini bio LeBron James 31 košem, ali i uz osam izgubljenih lopti.

’Ovo je tek jedna od 82 utakmice. Ispričavam se ako je netko pomislio da ćemo završiti sa 82-0', rekao je Wade.

U trećoj utakmici dana Portland je slomio Phoneix 106:92, a 'Trail Balzerse' su predvodili Brandon Roy (24 koša) i Nicolas Batum (19 koševa i 11 skokova). Kod 'Sunsa' nezaustavljiv je bio Steve Nash sa 26 ubačaja, ali je Kanađanin izgubio i devet lopti.