FINALISTI NA MUKAMA

Boston se spasio, Lakersi opet pali

11.05.2009 u 11:25

Houston Rocketsi uspjeli su prevladati izostanak ozlijeđenog Yao Minga i iznenaditi Los Angeles Lakerse 99:87 u nedjelju te tako izjednačiti po broju pobjeda 2-2 u polufinalu Zapadne konferencije

Polufinalisti Istočne konferencije Boston Celtics i Orlando Magic također su izjednačeni po broju pobjeda 2-2 nakon što je Celticsov Glen Davis zakucavanjem u zadnjoj sekundi utakmice donio pobjedu 95:94 nad Magicom.

U Houstonu je branič Rocketsa Aaron Brooks zabio 34 pogotka, rekord karijere, u iznenađujućoj pobjedu na domaćem terenu nad Lakersima.

Houston je zabio prvih devet koševa u utakmici te je do kraja treće četvrtine uspio izgraditi vodstvo od 29 koševa.

Shane Battier je dodao 23 pogotka, od kojih je pet trica, a Luis Scola je imao 14 skokova i 11 pogodaka.

Los Angeles je zabio 33 koša u zadnjoj četvrtini ali nije uspio nadigrati Rocketse.

Pau Gasol je ubacio 30 koševa za Lakerse, dok Bryant ostao limitiran na 15.

U Orlandu je Paul Pierce zabio 27 pogodaka s Davisom i Rajonom Rondom koji su svaki ubacili po 21 koš.

Magic je uspio 'izbrisati' vodstvo Celticsa od osam koševa dva puta - prvi put s dva slobodna bacanja Dwighta Howarda 49,6 sekundi do kraja i onda opet s bacanjima Rasharda Lewisa 11,3 sekunde do kraja.

Davis je tada uspio zakucati za pobjedu.