BOLJI VANI NEGO DOMA

Boston nastavio terorizirati u gostima

04.12.2009 u 10:57

Boston Celticsi su u četvrtak bili bolji od San Antonio Spursa na njihovom terenu svladavši ih rezultatom 90-83. Do pobjeda su došli i igrači Denvera i Houstona

Celticsi su opravdali reputaciju najopasnijih gostiju u ligi i osmom pobjedom u devet utakmica 'na strani' izjednačili se na vrhu Istoka (omjer 15:4) s Orlandom. Najučinkovitiji je bio Kevin Garnett sa 20 koševa, a Ray Rondo upisao je po 12 koševa i asistencija. Kod Spursa je najviše (18) zabio čovjek s klupe DeJuan Blair.

Iako je Dwayne Wade zabio 25 koševa i dodao 10 skokova, Miami nije imao šanse u Denveru. Nuggetsi su dominirali i nakon tri četvrtine vodili s nedostižna 24 koša razlike. Zasluge za ležernu pobjedu podijelila su čak šestorica s dvoznamenkastim učinkom, među kojima se tradicionalno isticao Carmelo Anthony sa 22 koša.

Najviše razloga za zadovoljstvo imaju igrači Houstona koji su efektnim preokretom upisali 11. pobjedu sezone. Warriorsi su sredinom zadnje četvrtine vodili sa 103:93, no gosti su uzvratili serijom 12:0 i izborili neizvjesnu završnicu u kojoj su na kraju trijumfirali. Konačan rezultat sa slobodnih bacanja dvije sekunde prije kraja postavio je Aaron Brooks. Bek domaćih ujedno je bio i najbolji pojedinac susreta sa 25 koševa i sedam dodavanja.