CELTICSI NA VRHU

Boston do devete u nizu, postignuće Raya Allena

11.12.2009 u 09:58

Na NBA parketima odigrane su tri utakmice. Boston je nastavio pobjednički niz protiv Washingtona (104:102), Utah je svladao Orlando (129:11), a oslabljeni Detroit je bio bolji od Denvera (101:99)

Košarkaši Boston Celticsa ostvarili su devetu uzastopnu pobjedu u NBA ligi svladavši kao gosti Washington Wizardse sa 104:102, te su time samostalno zasjeli na vrh Istočne konferencije. Susret je bio neizvjestan do samoga kraja, domaći su kod zaostatka 100:103 10-ak sekundi prije kraja dva puta tricom pokušali izjednačiti, ali prvo Gilbert Arenas, a potom i Randy Foye nisu bili precizni. Potom je Kendrick Perkins ubacio jedno od dva slobodna bacanja i potvrdio pobjedu Celticsa. Rajon Rondo (21, 11 asistencija) bio je najbolji u redovima pobjednika kod kojih je Ray Allen sa 18 ubačaja postao 32. igrač u povijesti NBA lige koji je postigao 20.000 poena. Wizardse je predvodio Arenas (25).

Utah Jazz je pobjedom 120:111 prekinuo niz od osam uzastopnih gostujućih pobjeda Orlando Magica. Tijekom prvoga poluvremena nije se činilo da će velika serija pobjeda na strani prošlosezonskih finalista biti prekinuta, u jednom su trenutku imali i 18 koševa prednosti (51:33), no domaći su u trećoj četvritini u dva navrata ostvarili serije 11-1 i nadoknadili zaostatak, da bi u četvrtoj četvrtini izgradili nedostižnu prednost od 'plus 16' (105:89). Deron Williams (32, 15 asistencija, 8 skokova) briljirao je u sastavu Utaha, dok je najbolji kod Orlanda bio Vince Carter (32).

Denver Nuggetsi izgubili su po 14. put zaredom na gostovanju kod Detroit Pistonsa. Iako su igrali bez svojih ponajboljih braniča Richarda Hamiltona, Tayshauna Princea i Bena Gordona, Pistonsi su zahvaljujući fanatičnoj borbenosti ostvarili 101:99 pobjedu. Charlie Villanueva (27) i Rodney Stuckey (25) predvodili su Pistonse, a Carmelo Anthony (40) i bivši igrač Pistonsa Chauncey Billups (21) Nuggetse. No, upravo je Billups promašio posljednji napad gostiju kojim je mogao odvesti utakmicu u produžetak.