BUNDESLIGA

Borussia u derbiju pregazila Bayer; Bayernu bod kod Leipziga

14.09.2019 u 20:50

Hrvatski reprezentativni branič Tin Jedvaj odigrao je svih 90 minuta za Augsburg u 2:1 (2:0) domaćoj pobjedi protiv Eintrachta iz Frankfurta u susretu 4. kola njemačkog prvenstva

Augsburg je do prve pobjede u sezoni stigao golovima Richtera (35) i Niederlechnera (43), a na konačnih 2:1 smanjio je Paciencia (73).

Borussia iz Dortmunda je stigla do bodova uvjerljivom 4:0 (1:0) domaćom pobjedom protiv Bayera iz Leverkusena. Strijelci za Borussiju bili su Paco Alcacer (28), Reus (50, 90) i Guerreiro (83).

• +5
Bundesliga, Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen Izvor: EPA / Autor: FRIEDEMANN VOGEL

Ante Čović je na klupi Herthe pretrpio i treći poraz izgubivši sa 1:2 na gostovanju kod Mainza te je sada posljednji na ljestvici s jednim bodom, koliko ima i 17. Paderborn koji u nedjelju igra protiv Schalkea 04.

U derbiju 4. kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig i Bayern su igrali 1:1. Gosti iz Münchena poveli su već u 3. minuti nakon što je Mueller odlično proigrao Lewandowskog, a na 1:1 poravnao je Forsberg iz kaznenog udarca u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena nakon što je Hernadez prekršajem zaustavio Poulsena u svom 16-ercu.

Bivši hrvatski izbornik Niko Kovač ostavio je aktualnog hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića na klupi.