BUNDESLIGA

Borussia opet izgubila; Kloppu se trese stolica?

21.12.2013 u 17:52

Kriza nogometaša Borussije Dortmund nastavila se i u 17. kolu Bundeslige. Aktualni europski doprvaci izgubili su na svome Westfalenu od Herthe s 2:1

Za momčad Jürgena Kloppa je to četvrti poraz u posljednjih šest kola i treći uzastopni na domaćem terenu. Mala je utjeha za Dortmunđane da je poražen i njihov glavni konkurent za drugo mjesto, Bayer Leverkusen, koji je pao na gostovanju kod Werdera (1:0).

Za 'crno-žute' je subotnja priča krenula sjajno. Već u sedmoj je minuti Sebastian Kehl lijepo proigrao Marca Reusa, a ovaj je iskosa s lijeve strane matirao loše istrčalog gostujućeg vratara Mariusa Gersbecka. Pogreške u obrani na koncu su, međutim, skupo stajale Borussiju.

U 23. je minuti Erik Durm izgubio loptu na lijevom boku, prihvatio ju je Sami Allagui, sjurio se po krilu i asistirao Adrianu Ramosu za izjednačenje. U posljednjoj minuti prvog poluvremena pogrešku je napravio 18-godišnji Marian Sarr koji je igrao od prve minute zbog velikih problema koje Klopp ima s ozljedama obrambenih igrača. Lopte se ponovno dokopao Allagui i ovaj puta sam svladao Romana Weidenfellera.

Drugo je poluvrijeme donijelo dominaciju Borussije, ali sva su tri boda završila na kontu momčadi iz Berlina kojoj je to treća uzastopna pobjeda u prvenstvu.

Bayer Leverkusen je poražen drugi put zaredom. Pobjedu Werderu u 77. je minuti osigurao Santiago Garcia. Prvi je to trijumf za momčad iz Bremena nakon pet uzastopnih utakmica u kojima je uzela samo jedan bod.

Nogometaši HSV-a su ponovno u lošem razdoblju. Izgubili su tri utakmice u nizu, a ove subote ih je na njihovoj Imtech-Areni pobijedio Mainz (3:2). Hamburžani su vodili s 1:0, potom su lovili zaostatak 1:2 i kad se već činilo da će osvojiti barem bod, u drugoj minuti sudačke nadoknade je Shinji Okazaki zabio za slavlje gostiju. Naš Milan Badelj je odigrao cijeli dvoboj za HSV, dok Ive Iličevića nije bilo u kadru. Treba napomenuti i da su domaći od 82. minute imali igrača manje na terenu zbog drugog žutog kartona Tomasa Rincona.