BUNDESLIGA - 17. KOLO

Borussia na odmor kao prva pratilja Bayerna

17.12.2011 u 17:49

U subotu je na rasporedu bilo šest utakmica 17. kola njemačkog nogometnog prvenstva, a Borussia Dortmund je potvrdila drugo mjesto prije odlaska na zimsku stanku

Aktualni njemački prvak Borussia slavio je na gostovanju kod Freiburga s 4:1 te je jesenski dio prvenstva okonča s tri boda manje od vodećeg Bayerna.

Poljak Lewandowski postigao je dva pogotka za Borussiju (7,70), a po jedan Gundogan (43) i Grosskreutz (56). Za goste je od 71. minute nastupio i Ivan Perišić.

Wolfsburg je kod kuće porazio Stuttgart s 1:0 pogotkom Sebastiana Poltera, a za klub iz 'Vučjeg grada' Marijo Mandžukić je odigrao cijeli susret.

HSV i Augsburg su u Hamburgu podijelili bodove (1:1), a za HSV je Ivo Iličević odigrao cijeli susret, dok je Mladen Petrić zamijenjen u 71. minuti.

Nürnberg je priredio najveće iznenađenje kola svladavši Bayera u Leverkusenu s uvjerljivih 3:0.

U derbi-susretu 17. kola Schalke je kod kuće 'potopio' Werder Bremen s 5:0, te jesenski dio prvenstva okončao na trećem mjestu s tri boda manje od lidera Bayerna, te istim brojem bodova kao Borussia Dortmund.

U pobjedi Schalkea istakao se trostruki strijelac Raul (16,20,63), dok su preostala dva GOLA postigli Kyriakos Papadopoulos (67) i Klaas-Jan Huntelaar (70). Werder je peti, ali s negativnom gol-razlikom.

Rezultati:
Bayer - Nurnberg 0:3 (Didavi 8, Hegeler 22, Pekhart 73)
Freiburg - Borussia (D) 1:4 (Rosenthal 34 / Lewandowski 7, 70, Gündogan 44, Großkreutz 59)
Wolfsburg - Stuttgart 1:0 (Polter 74)
Hoffenheim - Hertha 1:1 (Salihović 21 / Hubnik 90+1)
Hamburg - Augsburg 1:1 (Guerrero 67 / Öhrl 63)
Schalke - Werder 5:0