ZELENI RAZBILI SCHALKE

Borussia i Bayern zadržali siguran hod

11.02.2012 u 22:07

Borussia iz Mönchengladbacha nastavlja sa sjajnim predstavama i u drugom dijelu sezone, a u 21. kolu na Borussia Parku za 32 minute utrpala je Schalkeu tri komada (3-0). Ipak, preskočila je samo svoju 'žrtvu' jer su i imenjak iz Dortmunda i Bayern bili uspješni

Momčad iz Gelsenkirchena nije se ni snašla, a domaćini su već vodili 2-0. U prvoj organiziranoj akciji Reus je u 2. minuti doveo Borussiju u vodstvo, a već u 15. nekadašnji napadač upravo Schalkea, Mike Hanke, povisio je na 2-0. Priču je po pitanju pobjednika zaključio Arango golom za 3-0 u 32. minuti.

U dvije domaće utakmice u proljetnom dijelu sezone Bayern i Schalke su napuštali Mönchengladbach s po tri pogotka u mreži, a ako se uzme u obzir to da su u zadnjih šest susreta igrači Hansa Meyera primili samo jedan zgoditak, jasno je da više nema dileme oko njihove vrlo ozbiljne kandidature za naslov prvaka. U ovom izravnom srazu Borrusia je preskočila Schalke te se vratila na bod od Bayerna, odnosno tri od imenjaka iz Dortmunda.

U nedjelju će u preostale dvije utakmice 21. kola Bundeslige igrati Augsburg i Nürnberg te Köln i HSV.