pobjeda protiv Mainza

Borussia Dortmund se ne predaje: Pritisak se opet seli na Kovačev Bayern

13.04.2019 u 20:29

Pobjedom protiv Mainza rezultatom 2:1 Borussia Dortmund vratila se na čelo Bundeslige i nastavila pritiskati Bayern koji nema pravo na posrtaj u nedjelju u Düsseldorfu...

Nakon katastrofalnog 5:0 poraza u derbiju Borussia Dortmund ove je subote vratila vjeru da bi ipak mogla Bayernu preoteti naslov prvaka, iako će to biti teško.

• +9
Bundesliga, FC Bayern - Borussia Dortmund Izvor: Pixsell / Autor: EXPA/PIXSELL

U dvoboju protiv Mainza Jadon Sancho zabio je u 17. i 24. minuti, a gol Robina Qauisona u 83. minuti bio je tek počasni za goste pa se momčad Luciena Favrea vratila na vrh ljestvice.

Borussia Dortmund sada ima dva boda više od Bayerna, no i utakmicu više. Kovačeva družina može se vratiti na prvo mjesto, ali u nedjelju nema pravo na posrtaj protiv Fortune Düsseldorf koja je uspjela uzeti bodove jesenas na Allianz Areni te se pokazala kao izuzetno neugodna momčad za one najbolje.

U svakom slučaju, odluka o prvaku Njemačke lako bi mogla pasti tek u posljednjem kolu prvenstva...