JURIŠ NA NASLOV

Borrusia pregazila Mandžin Wolfsburg

29.01.2011 u 17:59

Vodeća momčad njemačkog nogometnog prvenstva, Borussia iz Dortmunda pobjedom 3-0 (2-0) na gostovanju kod Wolfsburga u 20. kolu povećala je svoju prednost u odnosu na prvog pratitelja, Bayer iz Leverkusena na 11 bodova.

Novu, 16. pobjedu sastavu iz Dortmunda osigurali su Barrios (2), Sahin (40) i Hummels (71).

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić odigrao je prvo poluvrijeme za Wolfsburg koji sa 23 osvojena boda drži 12. poziciju na ljestvici.

Bayern iz Muenchena je kao gost sa 3-1 (0-0) svladao Werder u Bremenu. Domaći su poveli pogotkom Mertesackera (47), ali su Robben (65), Mertesacker (76-ag) i Klose (87) preokrenuli rezultat i donijeli pobjedu Bayernu koji je sada treći na ljestvici sa 14 bodova manje od Borussije.

Danijel Pranjić igrao je svih 90 minuta za Bayern.

Mladen Petrić odigrao je drugo poluvrijeme za Hamburger SV koji je kao gost izgubio sa 0-2 od Nuernberga.

Mario Gavranović odigrao je drugo poluvrijeme za Schalke 04 koji je na svom terenu izgubio sa 0-1 od Hoffenheima za koji je Boris Vukčević odigrao svih 90 minuta, dok Josip Šimunić nije igrao za pobjednike.

Mato Jajalo odigrao je drugo poluvrijeme za Koeln koji je na gostovanju kod St. Paulija izgubio sa 0-3.