LIGE PETICE

Borna Sosa asistent u porazu Stuttgarta na gostovanju kod Borussije

04.11.2022 u 22:49

Hrvatski nogometni reprezentativac Borna Sosa bio je asistent za jedini pogodak Stuttgarta u 1:3 porazu na gostovanju kod Borussije u Moenchengladbachu u prvom susretu 13. kola njemačkog prvenstva

Sosa je u 35. minuti uputio prizemni ubačaj kojega je Thiago Tomas pretvorio u pogodak kojim je smanjio zaostatak Stuttgarta na 1:2 u tom trenutku.

Borussia je u prvih pola sata povela sa 2:0 golovima Hofmanna u 4. i Thurama u 25. minuti, a oba je puta asistent bio Plea. Konačni rezultat je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade postavio Herrmann.

Sosa je odigrao čitav susret za Stuttgart.

Borussia je ovom pobjedom stigla na sedmo mjesto ljestvice sa 19 bodova, dok je Stuttgart ostao 15. sa 11 bodova. Na vrhu je Union Berlin sa 26 bodova, jedan manje ima drugi Bayern.

U prvoj utakmici 13. kola talijanskog nogometnog prvenstva Udinese i Lecce su igrali 1:1. Goste je u vodstvo doveo Colombo (33), a poravnao je Beto (68).

Kristijan Bistrović igrao je za Lecce od 83. minute, dok je Marin Pongračić ostao na klupi.

Sedmi Udinese sada ima 23 boda, dok je Lecce 17. s devet. Na vrhu je Napoli sa 32 boda, pet više od druge Atalante.

U prvoj utakmici 13. kola španjolskog nogometnog prvenstva Girona je svladala Athletic iz Bilbaoa sa 2:1. Domaći su poveli sa 2:0 golovima Lopeza (67) i Martina (75), a na konačnih 2:1 smanjio je Guruzeta (78).

Ovom pobjedom Girona je skočila na 12. mjesto sa 13 bodova, dok je Athletic šesti sa 21 bodom. Vodi Real Madrid sa 32 boda, jedan manje ima druga Barcelona.

U prvoj utakmici 14. kola francuskog nogometnog prvenstva Troyes i Auxerre su igrali 1:1. Domaće je u vodstvo doveo Lopes (28), a izjednačio je Perrin (85).

Ante Palaversa ostao je na klupi Troyesa.

Troyes je 12. sa 14 bodova, jednim više od 14. Auxerrea. Na vrhu je Paris SG sa 35 bodova, drugi Lens ima 30.