ivica zubac skroman

Bojan Bogdanović zatrpao koš svojeg bivšeg kluba i kreirao veliki preokret za pobjedu Utah Jazza

17.04.2021 u 08:08

Košarkaši Utah Jazza čuvaju vrh ljestvice Zapadne konferencije i čitave NBA lige, oni su u petak na svom gterenu svladali Indiana Pacerse sa 119:111, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović sudjelovao je u toj pobjedi sa 24 koša, tri skoka te po jednom asistencijom i osvojenom loptom.

Bogdanović je protiv svoje bivše momčadi bio najbolji strijelac Jazza uz šut za dva 7-10, trice je gađao 2-6, a pogodio je i sva četiri slobodna bacanja.

Utah je do pobjede stigla nadoknadivši 17 koševa zaostatka koliko je imao u prvom poluvremenu, a do preokreta je stigao bez svog glavnog igrača Donovana Mitchella koji je morao napustiti igru sredinom treće četvrtine pri vodstvu Indiane 74:65.

Mitchell je nezgodno doskočio u jednoj borbi za loptu te je odšepao u svlačionicu. Ipak, prema prvim informacijama, ne radi se o težoj ozljedi i čini se kako je Mitchell tek uganuo gležanj. Do tog trenutka Mitchell je postigao 22 poena.

Odličan je u domaćem sastavu bio i francuski centar Rudy Gobert sa 13 ubačaja i čak 23 skoka, dok je kod Pacersa istaknuo Domantas Sabonis sa 22 pogotka i 15 skokova, a Caris LaVert je ubacio 24.

Utah je sada na omjeru pobjeda i poraza 42-14, drugi Phoenix Sunsi su na 40-15, dok je Indiana deveti sastav Istoka s omjerom 26-29.

La Clippersi Ivice Zubca doživjeli su poraz u gostima, bolji od njih su sa 106:103 bili Philadelphia 76ers, a hrvatski košarkaš je u porazu svoje momčadi sudjelovao sa svega četiri koša (šut iz igre 2/3) i sedam skokova u 16 minuta provedenih na terenu.

Philadelphiju je do pobjede predvodio Joel Embiid sa 36 koševa i 14 skokova. Furkan Korkmaz je dodao 18 ubačaja, od čega je pet trica za četvrtu uzastopnu pobjedu Philadelphije.

Kod Clippersa najbolji je bio Paul George koji je utakmicu završio sa 37 poena, devet skokova i šest asistencija.

Portland Trail Blazers su u gostima sa 107:106 bili bolji od San Antonio Spursa, a pobjedu im je osigurao Norman Powell koji je zabio pobjednički koš 22.8 sekunde prije kraja.

CJ McCollum je bio najbolji strijelac sa 29 pogodaka, a Powell je dodao 22 koša za Portland kojem je ovo prva pobjeda u zadnjih pet utakmica.

Spurs su vodili 16 koševa u trećoj četvrtini prije nego je Portland preuze kontrolu nad igrom i izjednačio na početku zadnjeg dijela utakmice. DeMar DeRozan je sa 26 koševa bio najučinkovitiji u redovima Spursa te je tome dodao deset asistencija. Luka Šamanić nije ulazio u igru.

New York Knicks su na gostovanju sa 117:109 nadigrali Dallas Maverickse, a najzaslužniji za pobjedu bio je Julius Randle koji je zabio 44 koša, uz deset skokova i sedam asistencija. Pomogao mu je RJ Barrett koji je dodao 24 ubačaja i osam skokova.

Kod Dallasa najbolji je bio Kristaps Porzingis sa 23 koša i 12 skokova, dok jeLuka Dončić ubacio 22 koša uz nevjerojatnih 19 asistencija i osam skokova.

Brooklyn Nets su kod kuće sa 130:115 svladali Charlotte Hornetse. Joe Harris je za pobjedu svoje momčadi upisao 26 koševa, a Kevin Durant 25. Kod Charlotte najbolji je bio Miles Bridges sa 33 koša.

Washington Wizards su na svom parketu nakon produžetaka sa 117:115 bili bolji od New Orleans Pelicansa. Russell Westbrook je pogodio dva slobodna bacanja sekundu prije kraja produžetka, a utakmicu je završio sa 36 koševa, 15 skokova i devet asistencija. Bradley Beal je dodao 30 koševa iako je promašio svih devet pokušaja za tricu.

Brandon Ingram je predvodio Pelicanse sa 34 poena.

Denver Nuggets su na gostovanju sa 128:99 pobijedili Houston Rocketse, a Nikola Jokić je upisao svoj 50. double-double sezone sa 29 koševa i 16 skokova.

Memphis Grizzlies su sa 126:115 nadigrali u gostima Chicago Bullse zahvaljujući Dillonu Brooksu koji je utakmicu završio sa 32 poena.

Minnesota Timberwolves su nakon dva poraza upisali pobjedu sa 119:111 kod kuće svladali Miami Heat, Toronto Raptors su kod kuće sa 113:102 bili bolji od Orlando Magica, dok su Detroit Pistons sa 110:104 svladali Oklahoma City Thunder.

Rezultati:

• Utah Jazz - Indiana Pacers 119:111 (Bojan Bogdanović je odigrao 33 minute za Utah, zabio je 24 koša i upisao tri skoka, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu)
  • Detroit Pistons - Oklahoma City Thunder 110:104
  • Philadelphia 76ers - LA Clippers 106:103 (Ivica Zubac je odigrao 16 minuta za LA Cipperse, zabio je četiri koša i ugrabio sedam skokova)
  • Washington Wizards - New Orleans Pelicans 117:115 (produžetak)
  • Brooklyn Nets - Charlotte Hornets 130:115
  • Toronto Raptors - Orlando Magic 113:102
  • Chicago Bulls - Memphis Grizzlies 115:126
  • Houston Rockets - Denver Nuggets 99:128
  • Minnesota Timberwolves - Miami Heat 119:111
  • San Antonio Spurs - Portland Trail Blazers 106:107 (Luka Šamanić nije igrao za San Antonio)
  • Dallas Mavericks - New York Knicks 109:117