NBA liga

Bojan Bogdanović sa svojim Jazzom doživio tek drugi poraz u 22 utakmice; Dario Šarić skroman u čudesnom preokretu Sunsa

20.02.2021 u 07:46

Košarkaši Los Angeles Clippersa uzvratili su Utah Jazzu za domaći poraz otprije dva dana svladavši ih u petak na svom parketu sa 116:112 te tako prekinuli niz od devet uzastopnih pobjeda trenutačno vodećeg sastava NBA lige. Bio je to tek drugi poraz Jazza u posljednje 22 utakmice.

Clippersi su tricom Beverleya poveli sa 107:94 dvije i pol minute prije kraja te se činilo kako je susret riješen, no Jazz je uzvratio serijom 13:3 i tricom Mitchella smanjio na samo 110:107 18 sekundi prije isteka vremena. Ipak, domaći igrači su u završnici susreta bili precizni s linije slobodnih bacanja pa sjajni Mitchell svojim tricama nije uspio kompletirati preokret.

Domaće je do pobjede vodio Kawhi Leonard sa 29 ubačaja, Lou Williams je s klupe dodao 19, dok je Donovan Mitchell ubacio 35 koševa za goste kod kojih je hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović za 33:32 minute provedene na terenu ubacio 23 poena (šut za dva 4-6, trica 4-5, slobodna bacanja 3-4) uz po dva skoka i asistencije.

Kod Clippersa dobru rolu, poglavito skakački odradio je hrvatski centar Ivica Zubac, on je za 17:00 minuta provedenih u igri upisao tri koša (šut za dva 0-2, slobodna bacanja 3-4) uz osam skokova, dvije asistencije i jednu osvojenu loptu.

Usprkos porazu, Jazz je i dalje vodeći u Zapadnoj konferenciji i čitavoj ligi s omjerom pobjeda i poraza 24-6, dok su Clippersi treći na Zapadu i čitavoj ligi sa 22-9, poraz manje uz utakmicu manje imaju drugoplasirani prvaci Los Angeles Lakersi.

Košarkaši Phoenix Sunsa sjajnom su igrom u četvrtoj četvrtini stigli do 132:114 pobjede na gostovanju kod New Orleans Pelicansa, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić odigrao je skromnu utakmicu, za 10:27 minuta provedenih na parketu postigao je pet koševa (šut za dva 1-2, trica 1-3) uz tri skoka.

Šarić nije bio na terenu u posljendjoj četvrtini u kojoj su Sunsi fenomenalnom serijom 39:7 zaostatak od 91:102 pretvorili u prednost 130:109 uoči posljednje minute.

Ključan u toj velikoj seriji Sunsa bio je Chris Paul koji je vodio svoju momčad i napadački što šutovima što asistencijama, ali i obrambeno ukradenim loptama. Uz Paula briljatni su u tih posljednjih 12 minuta bili Jae Crowder realizacijski i DeAndre Ayton skakački.

Paul je dvoboj okončao sa 15 koševa i čak 19 asistencija, Crowder je ubacio 20 poena, a Ayton se zaustavio na po 16 pogodaka i skokova. Ipak, najefikasniji kod pobjednika je bio Devin Booker sa 23 ubačaja.

Kod Pelicansa, koji su se potpuno ugasili u posljednjoj četvrtini, 25 koševa je ubacio Brandon Ingram, 23 je dodao Zion Williamson, a 21 Lonzo Ball.

Sunsi su sada na omjeru pobjeda i poraza 18-10, a Pelicansi na 12-17.

• Milwaukee Bucks - Oklahoma City Thunder 98:85
  • New Orleans Pelicans - Phoenix Suns 114:132 (Dario Šarić je igrao 10 minuta za Phoenix, zabio je pet koševa i upisao tri skoka)
  • Minnesota Timberwolves - Toronto Raptors 81:86
  • LA Clippers - Utah Jazz 116:112 (Ivica Zubac je odigrao 17 minuta za Clipperse, zabio je tri koša i upisao osam skokova, jednu ukradenu loptu i dvije asistencije)