nba liga

Bojan Bogdanović još uvijek traži šutersku formu, Dario Šarić skroman u pobjedi Sunsa

27.03.2021 u 09:11

Utah Jazz Bojana Bogdanovića je 117:114 kod kuće pobijedio Memphis Grizzliese, a hrvatski je košarkaš imao solidan učinak u pobjedi svoje momčadi, dok je Dario Šarić u pobjedi svojih Phoenix Sunsa bio nešto skromniji...

Najbolji strijelac Utaha bio je Donovan Mitchell koji je zabio pet trica za ukupan učinak od 35 koševa, a Bojan Bogdanović je u 32 minute na terenu upisao 17 koševa (šut iz igre 8/15, trice 1/3) i četiri skoka.

Rudy Gobert je dodao 25 koševa i devet skokova za četvrtu uzastopnu pobjedu Utaha. Kod Memphisa najbolji je bio Ja Morant s 32 koša i 11 asistencija, dok je Dillon Brooks ubacio 22 koša.

Memphis je u trećoj četvrtini zaostajao 21 koš, ali se približio na 117:114 nakon trice Brooksa 34.3 sekunde prije kraja. Brooks je kasnije imao priliku i za izjednačenje, ali je promašio tricu 5.5 sekundi prije kraja.

Phoenix Suns su 104:100 u Tampi svladali Toronto Raptorse, a do pobjede su ih vodili Deandre Ayton koji je zabio 19 koševa i ugrabio devet skokova i Chris Paul koji je također zabio 19 koševa, ali uz osam asistencija.

Devin Booker je dodao 16 koševa, a Dario Šarić je odigrao 19 minuta i zabio osam koševa (šut iz igre 3/9, 0/3) uz jednu asistenciju i četiri skoka. Pascal Siakam je predvodio Toronto s 26 koševa i 11 skokova, a raspoložen je bio i Fred VanVleet koji je ubacio 22 koša.

Minnesota Timberwolves su 107:101 kod kuće nadigrali Houston Rocketse nakon što su u drugom poluvremenu nadoknadili zaostatak od 19 koševa.

Karl-Anthony Towns je pobjedi svoje momčadi pridonio s 29 koševa, 16 skokova i osam asistencija. Juan Hernangomez je dodao 19 koševa uz devet skokova za Minnesotu, dok je kod Houstona najbolji bio Christian Wood s 24 koša i devet skokova.

Brooklyn Nets su u gostima 113:111 bili bolji od Detroit Pistonsa, a James Harden je za pobjedu zabio 44 koševa i ugrabio 14 skokova uz osam asistencija.

Los Angeles Lakers prekinuli niz od četiri poraza i na svom su parketu 100:86 pobijedili Cleveland Cavalierse. Montrezl Harrell je zabio 24 koša uz deset skokova za pobjedničku momčad, dok je u redovima poraženih bio najbolji Larry Nance Jr. sa 17 koševa.

Milwaukee Bucks su nakon osam pobjeda upisali poraz, bolji od njih su 122:114 gostujući Boston Celticsi. Jayson Tatum je bio najbolji strijelac utakmice i pobjedničke momčadi s 34 koša, dok je Marcus Smart zabio sedam trica u ukupnom učinku od 23 koša.

Chris Middleton je predvodio Buckse s 19 koševa, Jrue Holiday je dodao 17, a Giannis Antetokounmpo 16 koševa uz osam skokova.

Indiana Pacersi su u gostima 109:94 nadigrali Dallas Maverickse koji su igrali bez Luke Dončića. Malcolm Brogdon je ubacio šest trica, a utakmicu je završio s 22 koša za Indianu koliko je dodao i Domantas Sabonis. Kod Dallasa najbolji je bio Kristaps Porzingis s 31 košem i 18 skokova.

U preostalim utakmicama Portland Trail Blazers su u gostima 112:105 pobijedili Orlando Magic, Atlanta Hawks su u San Franciscu 124:108 svladali Golden State Warriorse, dok su Denver Nuggetsi 113:108 bili bolji od New Orleans Pelicansa, a Charlotte Hornetsi su 110:105 bili bolji od Miami Heata.