Hrvati u NBA-u

Bogdanović standardno dobar, Šarić se vratio u prvu petorku u pobjedi protiv Orlanda, a Zubac slavio protiv Warriorsa

11.01.2020 u 10:15

Utah Jazz su sinoć kod kuće svladali Charlotte Hornetse, a Bojan Bogdanović je pobjedi svoje momčadi pridonio sa 16 koševa, dok je Dario Šarić, čiji su Phoenix Suns bili bolji od Orlando Magica, ubacio devet koševa a Ivica Zubac za slavlje svojih LA Clippersa nad Golden State Warriorsima četiri.

Utah Jazz su sa 109:92 bili bolji od Charlotte Hornetsa, a Bogdanović je odigrao 25 minuta i u tom vremenu ubacio 16 koševa (šut iz igre 5/9, trice 4/8) i dodao tome tri skoka i tri asistencije. Najbolji strijelac Utaha, kojem je ovo osma pobjeda u nizu, bio je Jordan Clarkson s 20 koševa. Kod Charlotte najbolji je bio Terry Rozier s 23 koša.

Phoenix Suns su kod kuće s 98:94 nadigrali Orlando Magic, a pobjedu im je osigurao Devin Booker tricom i pogotkom i zadnjih 16.9 sekundi. On je utakmicu završio s ukupno 24 koša za Phoenix, dok je poraženu momčad predvodio Evan Fournier s 28 ubačaja. Šarić je u 21 minutu na terenu ubacio devet koševa (šut iz igre 3/6, trice 1/3)te upisao dva skoka i jednu ukradenu loptu.

Milwaukee Bucks su sa 127:106 svladali Sacramento Kingse u gostima, a do pobjede ih je vodio Khris Middleton s 27 poena i 11 skokova. Eric Bledsoe je dodao 24 koša, Donte DiVincenzo 18, a Giannis Antetokounmpo 13 uz 10 skokova i pet asistencija za Buckse. Dragan Bender nije ulazio u igru za Milwaukee.

De'Aaron Fox je bio najbolji strijelac Kingsa s 19 pogodaka, 10 asistencija i četiri ukradene lopte.

Los Angeles Clippers su sa 109-100 pobijedili gostujuće Golden State Warriors, a Kawhi Leonard je za pobjedu svoje momčadi ubacio 36 koševa, od čega 21 u drugom poluvremenu.

Clippersi nisu stigli lako do pobjede, u zadnjoj su četvrtini nadoknadili zaostatak od deset koševa iako su igrali bez ozlijeđenog Paula Georgea. Ivica Zubac je u 15 minuta zabio četiri koša (šut iz igre 2/4) te dodao tome osam skokova i jednu asistenciju.

U sedmom uzastopnom porazu Warriorse su predvodili Omari Spellman i Glenn Robinson III s po 17 koševa svaki.

Memphis Grizzlies su s uvjerljivih 134-121 kod kuće svladali San Antonio Spurse. Jaren Jackson Jr. je za pobjedu domaće momčadi upisao 24 poena, a Dillon Brooks i Ja Morant po 22 svaki. Spurse je predvodio DeMar DeRozan s 36 koševa, a Luka Šamanić nije ulazio u igru.

LeBron James je za gostujuću pobjedu LA Lakersa od 129-114 nad Dallas Mavericksima ubacio 35 koševa uz 16 skokova i sedam asistencija, dok je Kyle Kuzma, koji je u početnoj postavi zamijenio ozlijeđenog Anthonyja Davisa, utakmicu završio s 26 koševa. Dallas je predvodio Luka Dončić, treći strijelac NBA po prosječnom broju postignutih pogodaka (29.6) i asistencija (9.0) po utakmici, ubacio je 25 koševa uz deset skokova i sedam asistencija.

U preostalim utakmicama Brooklyn Nets su sa 117-113 kod kuće nadigrali Miami Heat, New Orleans Pelicans su sa 123-111 u gostima svladali New York Knickse, a Washington Wizards kod kuće sa 111-101 Atlanta Hawkse, dok su Indiana Pacers u gostima sa 116-105 bili bolji od Chicago Bullsa.