PRORADIO ROKO

Blistavi Ukić slomio Lietuvos Rytas

24.11.2010 u 21:59

U susretu šestog kola C skupine košarkaške Eurolige Fenerbahče je u Vilniusu pobijedio Lietuvos Rytas 81:75, a najbolji igrač utakmice bio je hrvatski reprezentativac Roko Leni Ukić koji je postigao 24 koša za turski sastav

Ukić je na parketu proveo 28 minuta i imao je šut za dva 4-7, za tri 5-7, te slobodna bacanja 1-2. Drugi hrvatski igrač u Fenerovim redovima Marko Tomas za 21 minutu je postigao četiri koša. Oguz Savas je dodao 16, a Mirsad Turkcan devet koševa. Domaći sastav predvodili su Martynas Gecevicius sa 16, te Cemal Nalga sa 14 koševa.

U drugom dvoboju Montepaschi Siena je u Francuskoj pobijedila Cholet Basket 70:61. Talijane su predvodili Ksistof Lavrinovic sa 23 i Bo Mccalebb sa 14 koševa, dok su u redovima Choleta najbolji bili Antywane Robinson sa 15, te Sammy Mejia sa 14 postignutih koševa.

U posljednjem susretu ove skupine u četvrtak se u KC Dražen Petrović sastaju Cibona i Barcelona.

Nakon nepotpunog šestog kola na ljestvici vode Fenerbahče i Siena sa po pet pobjeda i jednom porazom, Cholet ima skor 3-3, Barcelona 3-2, Lietuvos 1-5, a Cibona je na začelju bez pobjede.