DAVIS CUP PROTIVNIK

Blake izbacio Ljubičića u Londonu

09.06.2009 u 17:35

Ivan Ljubičić u drugom je kolu turnira u londonskom Queens clubu poražen od tamnoputog Amerikanca Jamesa Blakea s 2:0 u setovima

Blake i Ljubičić sastali su se u šest navrata, a nakon četiri uspjeha Ivan je protivniku drugi put u nizu, nakon rezultata 6:2, 7:6(4) morao priznati da je bio bolji.

U prvom setu je snažni Blake bio dominantan i nakon dvije iskorištene prilike za break prohujao je do 6:2. Ljubičić u prvom setu nije došao ni do ritma na vlastitom servisu niti do prilika za obrat, no u drugom se vratio u meč.

Učvrstio je početni udarac, počeo plasirati aseve i postao opasniji na prijemu. Zaradio je i tri lopte za break, no nije ih iskoristio i sigurnim korakom pri vlastitom servisu izborio je 13. igru. Brzo je ušao u zaostatak, no odmah ga je i nadoknadio, a kada je Blake drugi put zaradio poen protiv servisa, nije pronašao put povratka. Nakon 75 minuta igre Blake je proslavio plasman u treće kolo, gdje ga čeka pobjednik iz meča Queerey - Anderson.