ide u mirovinu

Bivši svjetski skijaški prvak nakon dvadeset godina uspješne i bogate karijere odlučio je 'izuti pancerice'...

17.03.2021 u 18:49

Austrijski skijaš Hannes Reichelt (40), bivši svjetski skijaški prvak u superveleslalomu, objavio je prekid karijere

Austrijanac je svoju odluku objavio na završnici Svjetskog kupa u švicarskom Lenzerheideu.

'Čini mi se da je nakon 20 godina vrijeme da se oprostim od Svjetskog kupa', rekao je Hannes Reichelt (40) dodajući da više ne može sve pokazati na stazi i stoga nema smisla nastaviti.

Ukupno je nastupio na 305 utrka u Svjetskom kupu, upisao je 13 pobjeda, ukupno se na jednu od stepenica pobjedničkog postolja uspinjao 44 puta, a prije 13 godina je osvojio Mali kristalni globus u superveleslalomu.

Reichelt je svoju prvu medalju na velikim natjecanjima osvojio na Svjetskom prvenstvu 2011. godine u Garmisch Partenkirchenu, gdje je u superveleslalomu osvojio srebro, a četiri godine kasnije je na SP-u u Beaver Creeku osvojio zlatnu medalju u istoj disciplini.

Posljednji put u Svjetskom kupu nastupit će u četvrtak u Lenzerheideu kao predvozač.