HT PRVA LIGA

Bitka za Europu pripala Osijeku; gosti totalno demolirali 'lokose', a prvi gol je posebna priča

11.05.2019 u 18:27

U prvoj subotnjoj utakmici 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Kranjčevićevoj je Osijek svladao Lokomotivu 4:0 (1:0) i napravio ogroman korak prema plasmanu u Europu

Za 'lokose' je to bila utakmica 'biti ili ne biti', jer su se trebali eventualnom pobjedom približiti konkurentima u lovu na Europsku ligu, ali nisu bili pravi i osječki prvoligaš napravio je veliki posao te zasluženo uzeo cijeli plijen.

U utakmici s dosta prilika, pa i spornih situacija (75. minuta mogući kazneni udarac za goste nakon starta Uzunija na Lopi), nervoze, dobrog tempa i drame - Osijek je utrpao četiri pogotka domaćinu, ali tri su stigla u zadnjih desetak minuta.

• +10
Hrvatski Telekom Prva liga, 33. kolo, NK Lokomotiva - NK Osijek Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

O prvom će se dugo pričati, jer je riječ o golčini. U 25. minuti Pilj je opalio s 25 metara, malo iskosa s lijeve strane, a lopta se 'zabila' u sam lijevi gornji kut! Euro pogodak koji se mora pogledati više puta.

U79. Talys je odlično proigrao Žapera. Uslijedila je mastorija mladog osječkog veznjaka koji je odličnim varkama tijela 'izbacio' iz igre dvojicu protivničkih igrača i onda loptu mirno poslao pokraj vratara Grbića u donji lijevi kut.

Potvrda zaslužene pobjede stigla je u 84. minuti. Vratar Grbić je istrčao, bio neodlučan, loptu mu je uzeo Marić i zatresao praznu mrežu.

Konačnih 0:4 postavio je Pušić nakon što mu je odlično asistirao Marić, a ovaj je prebacio istrčalog Grbića.

Osijek je na trećoj poziciji sa 56 bodova koliko ima i četvrti Hajduk, a Lokomotiva je šesta sa 48, pet manje od pete Gorice.