PRIMERA

Bilićev Sporting posrnuo protiv Villarreala

01.05.2012 u 22:22

U Španjolskoj su u utorak odigrane tri utakmice 36. kola u kojem je Sporting iz Gijona na svom terenu poražen od Villarreala 3:2, Getafe i Racing su odigrali bez pobjednika, dok je Granada svladala Espanyol

U derbiju začelja španjolskog nogometnog prvenstva Villarreal je na gostovanju pobijedio Sporting iz Gijona 3:2 i načinio veliki korak prema prvoligaškom spasu, dok Sporting može spasiti još samo čudo.

Golove za Villarreal postigli su Gaspar (20), Senna (43-11m) i Perez (56), dok su strijelci za Sporting bili Lora (40) i Galvez (85). Hrvatski nogometaš Mate Bilić igrao je za Sporting posljednjih pola sata utakmice.

Getafe i Racing su podijelili bodove odigravši 1:1. Prvi su u vodstvo došli domaćini preko Mikua iz jedanaesterca u 59. minuti da bi samo šest minuta kasnije gosti izjednačili preko Diopa. Granada je pred svojim navijačima svladala Espanyol 2:1 golovima Ighala u 29. i 35. minuti da bi jedini pogodak za Espanyol postigao Vila u 54. minuti

Današnjom pobjedom Villarreal se praktički spasio od ispadanja u drugu ligu. Trenutačno ima 41 bod, sedam više od Real Zaragoze koja se nalazi na 18. poziciji koja vodu u drugu ligu, no Zaragoza ima utakmicu manje. Za Sporting je situacija praktički bezizlazna. Nalazi se na 19. mjestu sa 40 bodova, šest manje od Rayo Vallecana na 17. poziciji i ukoliko Rayo u srijedu osvoji bod protiv Mallorce, u drugu ligu seli Sporting.