PRVI DOMAĆI TRIJUMF

Bilić opet 'slomio' McLarena, West Ham juri prema vrhu

14.09.2015 u 22:52

West ham pod vodstvom Slavena Bilića ove sezone ima status nepredvidljive momčadi. Ruše velikane u gostima, gube od slabijih sastava doma... No, u ponedjeljak su upisali i jednu od 'običnih' pobjeda

West Ham je na svom travnjaku svladao Newcastle rezultatom 2:0 i nakon pet odigranih kola zauzeo sjajno peto mjesto engleskog Premiershipa. Bio je to treći trenerski ogled Bilića s bivšim engleskim izbornikom Steveom McLarenom i treća pobjeda Slavena, prvi put u klupskoj konkurenciji i drugi za redom u Londonu

Bilić je heroja večeri imao u francuskom veznjaku Dimitriju Payetu koji je zabio oba gola i potvrdio status najveće zvijezde momčadi. Već u devetoj minuti Noble je idealno pronašao natrčalog Francuza koji je s ruba kaznenog prostora točno naciljao gornji kut Krulovog gola, a odluka je došla u trećoj minuti nastavka.

Victor Moses je u rijetko viđenom sprintu osvojio 60 metara i pucao. Lopta se odbila od grede, no dočekao ju je mirni Payet i iz prve zabio između dva braniča u mrežu. Newcastle, koji u pet kola ima tek dva zabijena gola, nije pronašao put povratka i Bilić je proslavio prvu ligašku pobjedu pred svojim navijačima u Engleskoj. Usluge Nikice Jelavića u ovom dvoboju nije koristio, kao treću izmjenu uveo je njegovog konkurenta Andyja Carrolla čiji je povratak nakon sedmomjesečne pozljede dočekan ovacijama domaćih navijača.

Pred njim su gostovanja kod Manchester Cityja i Leicestera, s 'olujnim' West Hamom sve je moguće... Rušio je već u gostima Arsenal i Liverpool, niti ligaški lideri ne mogu biti mirni.