SVLADANA ČEŠKA

Bilić: Kada nas stisnu, trebamo Modrića

09.02.2011 u 19:35

Hrvatska je u Puli svladala Češku rezultatom 4:2 (2:2) i tako uspješno otvorila kalendarsku 2011. godinu. Akteri su uglavnom zadovoljni viđenim, ali upozoravaju i na propuste

Izbornik Bilić izrazio je oduševljenje lijepim danom u Istri.

'Ambijentom, igrom, predstavom, bio je ovo savršen dan u Puli i želimo se vratiti što prije', rekao je Bilić i krenuo u realnu analizu.

'Imali smo prošlih godina par utakmica u kojima gubiš, ali znaš da ćeš se vratiti. Sada smo vodili sa 2:0, ali se vidjelo da su Česi sigurniji, bolji, brži, razigraniji. Da su opasni. Mučila nas je nesigurnost u pasu, a u obrani smo bili dosta rastegnuti na 60 metara, što se u današnjem nogometu ne može braniti', detektira pogreške izbornik koji je nastavkom zadovoljan:

'Drugo poluvrijeme, ako ga izoliramo, bilo je čak i odlično. I u fazi napada i u fazi obrane.'

Česi su u duljim razdobljima dvoboja imali blagu terensku inicijativu. Bilić zna zašto:

'Mi imamo širok fond igrača koje smatram prvotimcima, ali kada te protivnik stisne, fali ti Luka Modrić koji će te izvući iz obruča. Dujmović je u nastavku donio sigurnost u pasu na poziciji zadnjeg veznog i tu smo stabilizirali napadačku igru.'

Ivo Iličević je zabio gol Čechu skoro sa centra:

'Gol je zgodan, ali nije nešto možemo uvježbavati, ponavljati. Ivo je atipičan igrač za naše podneblje: brz je, motoričan, super se kreće bez lopte… Veliko nam je osvježenje i nova snaga reprezentacije.'

Eduardo je prekinuo golgeterski post.

'Poanta napadača su golovi i iako ga ne treba stavljati pod pritisak izuzetno je važno da je Eduardo ponovno zabio', zaključuje Bilić.

Darijo Srna je s travnjaka poručio:

'Nismo dvoboj otvorili kako smo htjeli, ali bilo je nervoze zbog duge pauze od zadnje utakmice i novog stadiona. Golovi Čeha su plod naše dekoncentracije, ali bilo je i puno dobrih elemenata. Treba detaljno analizirati dvoboj i izvući pouke za dvoboj u Gruziji koji će biti naša ključna utakmica na putu za Euro', smatra kapetan.